Hellopl

Internetowe portale randkowe stały się w Polsce w ostatnich latach popularnym miejscem poszukiwania nowych znajomości. Kolejne marzące o bratniej duszy osoby zakładają konta w serwisach, które szybko okazują się być maszynkami do robienia pieniędzy- miesięczny abonament za użytkowanie takiego portalu to koszt nawet 80-90 złotych. Naprzeciw tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, wyszedł serwis Hellopl.com- w 100% darmowy serwis randkowy.

O tym, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże świadczy liczba użytkowników- ponad 23 tysiące profili, przeszło 43 tysiące dodanych zdjęć. Wystarczy ukończone 18 lat, krótka rejestracja przy użyciu wymyślonego loginu i adresu e-mail i dostajemy do dyspozycji całkiem dobrze przygotowany portal. Funkcjonalnością nie odbiega on szczególnie od podobnych sobie- użytkownik dostaje do dyspozycji zaawansowaną wyszukiwarkę partnera (kryteria to np. znak zodiaku, stan cywilny), może zapoznać się z historiami szczęśliwych par w dziale ‘Poznali się u nas’. Na blogu znajdziemy statystyki na temat ilości odsłon i odwiedzin, forum natomiast obejmuje kilkanaście tysięcy wpisów związanych nie tylko z randkami, przyjaźnią i miłością- przeczytać tu można także o gotowaniu, kinie i problemach wychowawczych. Dodatkowo na stronie możemy znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania (FAQ), a formularzem internetowym przesłać zapytanie do administratora.

W konfiguracji profilu można określić szczegółowo ustawienia powiadomień e-mailowych. To ważne, bo często portale randkowe są przyczyną ogromnego bałaganu w skrzynce- wysyłają ogromne ilości niepotrzebnego spamu. Warto pamiętać, że konto nie jest zakładane bezterminowo- po 4 miesiącach braku aktywności zostaje usunięte, więc w portalu dostępne są tylko aktywni użytkownicy.W wolnej chwili użytkownik może przejrzeć dostępne w Hellopl artykuły dotyczące miłości i partnerstwa, rozwiązać psychotesty- jest ich całkiem sporo, więc można dowiedzieć się na przykład czy jest się snobem, perfekcjonistą, optymistą a może ponurakiem? Na stronie można także przeczytać tygodniowy horoskop.

No dobrze- a jakie są minusy? Na pewno duża ilość reklam (serwis jakoś musi się utrzymywać) i mało profesjonalny wygląd Hellopl.com. Sama obsługa strony nie jest skomplikowana, ponieważ interfejs użytkownika nie jest mocno rozbudowany. Niemniej- strona nie daje odczucia kameralności, na jaką nierzadko liczy osoba poszukująca partnera. Raczej przypomina portal społecznościowy, gdzie znajomi ale i obce osoby mogą dzielić się zdjęciami, informacjami i wrażeniami. Do intymności mu daleko, co oczywiście nie ma wpływu na pozytywny wynik poszukiwań- przecież szczęście może być bardzo daleko, ale i bardzo blisko.