Jak zagadać do dziewczyny

Kiedy jesteś zakochany w dziewczynie, możesz być bardzo nieśmiały w jej otoczeniu, szczególnie jeśli dobrze się nie znacie. Oto jak rozpocząć naturalną konwersację z dziewczyną, którą lubisz.

Złap kontakt wzrokowy. Poświęć kilka dni na łapanie jej wzroku teraz i w przyszłości. Nie gap się na nią. Zamiast tego posyłaj jej krótkie spojrzenia dopóki wasze oczy nie spotkają się i ona Cię dostrzeże. Kiedy już tak się stanie, delikatnie się uśmiechnij i odwróć po sekundzie. Prawdopodobnie zarumienisz się. Tym lepiej – zarumienienie się oznacza, że się denerwujesz, a to z kolei jest podpowiedź dla niej, że podoba się Tobie.

Jak zagadać do dziewczyny

Znajdź właściwy moment. Kiedy z nią rozmawiasz, wybierz dogodny moment. Nie próbuj skupić jej uwagi, kiedy zajęta jest czymś innym. Postaraj się tez o odrobinę prywatności – nie musicie być zupełnie sami ale jej uwaga nie powinna być rozpraszana.

 • Spraw by interakcja była bardzo swobodna (i ogranicz ją w czasie) rozmawiając z nią kiedy oboje gdzieś idziecie. Kiedy wchodzicie do klasy w tym samym momencie lub zaczynacie wracać do domu tą samą drogą, to doskonały początek.

Zacznij od komplementu. Prawienie dziewczynie właściwego komplementu sprawia, że Twoje intencje są natychmiast jasne – ona będzie momentalnie wiedziała, że chciałbyś być kimś więcej niż tylko znajomym. Oto kilka kwestii do rozważenia:

 • Naucz się, jak prawić komplementy. Nawet najlepszy w świecie komplement okaże się klapą jeśli nie będziesz umiał dobrze go prawić. Utrzymuj delikatny uśmiech, kiedy mówisz – w naturalny sposób nada to urokliwej infleksji do Twojego głosu. (Wypróbuj te sztuczkę kiedy zdarza Ci się odebrać telefon i sprawdź, czy dostrzegasz różnicę.) Podtrzymuj z nią kontakt wzrokowy i utrzymuj ton Twojego głosu lecz nieco obniż dźwięk – nagłe wypowiadanie się delikatniej wprowadza intymność, a to instynktownie może sprawić, że zbliży się ona do Ciebie by lepiej słyszeć. Jeśli wszystko to brzmi dość skomplikowanie, przećwicz to najpierw przed lustrem.
 • Każdy, kto choć raz miał do czynienia ze zboczeńcem powie Ci, że jest jasna i zdecydowana różnica między prawieniem komplementów, a skradaniem się. Mając to na uwadze, mądrze dobieraj komplementy. Powiedzenie czegoś w stylu „Zawsze wyglądasz niesamowicie w tej koszulce” może brzmieć dziwnie, jeśli dobrze jej nie znasz i sugerować, że ją obserwujesz. (Nawet jeśli to prawda, lepiej nie ujawniać tej informacji zbyt szybko.) Zamiast tego, postaw na coś ogólnego lecz miłego, jak „Twój uśmiech jest dziś promienny. Co sprawia, że jesteś tak radosna?” lub „Myślę, że to co powiedziałaś wcześniej w klasie jest naprawdę interesujące.” Dobry komplement powinien w sposób naturalny prowadzić do dłuższej konwersacji, a nie jedynie wprowadzać uczucie niezręczności, po tym jak go wypowiesz.
 • Dowiedz się, czego unikać. Jeśli planujesz prawić dziewczynie komplementy o jej wyglądzie fizycznym, skup się na jej oczach, uśmiechu i włosach. Nie komentuj jej ciała, zwłaszcza podczas pierwszego spotkania.
 • Jeśli chcesz być nad wyraz bezpieczny, wybierz to, z czego już wiesz, że jest dumna. Na przykład jeśli wiesz, że jest zapaloną skrzypaczką, powiedz coś w stylu, „Słyszałem, że jesteś doskonałym muzykiem” i użyj tego, jako sposobu na zadanie jej kilku pytań na ten temat.

Rozwijaj konwersację. Możesz mieć ochotę aby przestać mówić i zwyczajnie gapić się na tę dziewczynę ale nie pozwól by zjadła Cię trema. Pozwolenie na to, by powstał długi okres spokoju podczas rozmowy sprawi, że sytuacja zrobi się niezręczna.

Zamiast tego przygotuj sobie w głowie listę pytań dodatkowych, które możesz wykorzystać, kiedy pojawi się niekomfortowa przerwa.

 • Zapytaj ją co myśli o podziale prac domowych lub zbliżającym się wydarzeniu. Pytanie o jej opinie oznacza, że liczysz się z jej zdaniem i postrzegasz ją jako coś więcej niż tylko obiekt.
 • Skorzystaj z rozmowy by dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. Bądź jednak delikatny. Na przykład jeśli chcesz się dowiedzieć, czy ma już chłopaka, powinieneś zapytać: „Czy Ty i Twój chłopak planujecie coś ciekawego na weekend?” Jeśli nie ma chłopaka i jest Tobą zainteresowana, z pewnością da Ci o tym natychmiast znać.
 • Zadaj jej pytania otwarte. Na przykład zamiast zapytać: „Czy zaplanowałaś coś interesującego na przerwę?” (gdzie odpowiedzią będzie „tak” lub „nie”), powiedz „Co zamierzasz robić by nie nudzić się podczas ferii?” Pytanie, które wymaga dokładnej odpowiedzi jest zawsze lepsze dla podtrzymania konwersacji.

Spraw by się śmiała (opcjonalnie). Jeśli jesteś pewien, że znasz dowcip, który ona doceni, spróbuj. Celem jest pokazanie jej, że posiadasz czarujące poczucie humoru. Nie chcesz jednak wyjść na desperata lub słabeusza.

 • Jeśli to możliwe, opowiedz dowcip o aktualnej sytuacji lub o czym, co oboje mieliście okazję obserwować. Humor sytuacyjny jest dużo bardziej wymowny aniżeli dowcip, który przeczytałeś w sieci.
 • Nie opowiadaj sprośnych dowcipów. To niestosowne podczas pierwszego spotkania i może nieść za sobą złe wrażenie.
 • Jeśli nie zrozumie dowcipu, nie tłumacz jej dopóki sama o to nie poprosi. Zwyczajnie przejdź do kolejnego punktu rozmowy.
 • Dobry humor jest naprawdę atrakcyjny ale zły humor to kompletna porażka. Jeśli nie potrafisz przywołać dowcipu, który ma sens w danej sytuacji, daruj go sobie w ogóle.

Zakończ rozmowę wcześniej. Przestrzegaj starego powiedzenia, które mówi, by zawsze kończyć w takim momencie, by rozmówca chciał jeszcze więcej. Znajdź sposób by wdzięcznie uniknąć kontynuowania rozmowy nim zacznie się robić nieaktualna. Powodzenia!

Podpowiedzi

 • Omijaj strefę znajomych. Rozpoczęcie konwersacji od komplementu natychmiast sprawi, że Twój partner wie, że jesteś  romantycznie zainteresowany, a nie jedynie poszukujesz platonicznej znajomości. Ominięcie tego kroku może prowadzić do niebezpieczeństwa utknięcia na poziomie przyjaciół.
 • Powinieneś być uprzejmy, miły, szarmancki, łagodny i troskliwy, a nie jedynie jej schlebiać. Najważniejsze to – rozmawiaj z nią, jak normalna osoba i nie czuj się niezręcznie w całym tym ferworze.
 • Jeśli rozmawiasz z nią i konwersuje Ci się cudownie, a do niej podchodzi inny chłopak i ściska ją rzucając w Twoją stronę „to spojrzenie” … cóż, wszystko jest OK! Wciąż możecie być przyjaciółmi, a wtedy, kiedy oni ze sobą zerwą, Ty możesz ją pocieszyć i być może, później, zostać jej chłopakiem.
 • Nie zaczynaj od czegoś o jego lub jej życiu prywatnym, jak np. „Jak układa się Tobie i Twojemu chłopakowi?” Będzie to inwazyjne i niegrzeczne.
 • Niektóre dziewczyny lubią wyzwania. Jeśli ona sprawia wrażenie lekko chłodnej ale nie zrobiła niczego, co w sposób jednoznaczny pozwoliło by stwierdzić, że Ciebie nie lubi, nie poddawaj się.
 • Ucz się sztuki konwersacji z innych źródeł, tłumaczących w jaki sposób prowadzić efektywną konwersację.
 • Czasami, niezręczny moment może tak naprawdę pomóc zabłysnąć rozmowie. Upewnij się jednak, że nie jest to niezręczność wynikająca z faktu, że osoba w której się podkochujesz unika Cię. Wystarczy tylko, że rozpoczniesz na nowo konwersację albo pomożesz osobie w której się podkochujesz w niezręcznym momencie. To może pomóc komuś podziwiać Cię za to, że nie jesteś typem, który tylko wskazuje i wyśmiewa się. Tym samym zyskasz szacunek. Być może, że jeśli błędnie przeliczysz niezręczną ciszę, możesz poczekać 5 sekund i powiedzieć zwyczajnie „Boże, jesteś taka piękna” lub „Masz oczy tak niebieskie jak Morze Bałtyckie”.

Ostrzeżenia

 • Jeśli dziewczyna nie jest zainteresowana i mówi o tym, nie naciskaj. Oddal się byś nie wyglądał władczo i by uniknąć niepotrzebnego konfliktu.
 • Pamiętaj również o tym, że każda dziewczyna jest inna. Z tego też powodu nie ma konkretnego zestawu kroków, które w magiczny sposób przyciągną do Ciebie wszystkie dziewczyny, o których sobie zamarzysz. Ona lubi Cię za to kim jesteś. Bądź więc prawdziwy, bez fałszywych zamiarów i nieprawdziwych historii o tym co robisz i co znasz.
 • Jeśli popełnisz błąd w rozmowie z nią pierwszy raz na czacie lub mailowej, nie panikuj jeśli będziesz miał wrażenie, że się wycofuje. Zwyczajnie jest ona zaskoczona, że w końcu rozmawiacie, a jeszcze bardziej dlatego, że robicie to online. Wciąż może być szansa na jej zdobycie. Zrób to co normalnie być zrobił i porozmawiaj z nią jak gdyby nic się nie stało.

Może Ci się również spodoba