Jakich błędów nie popełniać wypełniając profil randkowy?

szczesliwa para w ogrodzie

Internet to obecnie miejsce, w którym wiele osób poszukuje swojej drugiej połówki. Nie ma w tym nic dziwnego – w czasach, kiedy znaczną część doby spędzamy w pracy, a wieczorami nie mamy siły na to, aby odwiedzać kluby i poznawać nowych ludzi, sieć daje nam możliwość poznania konkretnej osoby bez wychodzenia z domu. I to osoby, która spełnia nasze wstępne oczekiwania.

Aby jednak uniknąć rozczarowań, chcielibyśmy, aby jej profil wypełniony był zgodnie z prawdą. Podobnie z naszym profilem – im lepiej go uzupełnimy, tym większe prawdopodobieństwo, że odpowiednia dla nas osoba się do nas zgłosi. Jakich błędów nie popełnić wypełniając nasz profil?

Przede wszystkim: prawda

Nie ma sensu kłamać. Naprawdę. Jeśli poważnie traktujesz portale randkowe, to wcześniej czy później, z którąś osobą postanowisz się spotkać. A wtedy wszystkie kłamstwa – począwszy od najbardziej oczywistych, dotyczących wyglądu, na mniej oczywistych jak zainteresowania skończywszy – wyjdą na światło dzienne. A wtedy prawdopodobnie wszystko stracone. Dlatego pisząc o sobie, staraj się nie kłamać i nie koloryzować. To się nie opłaca, chociaż…

Prawda to nie wszystko

Przesada we wszystkim – także w byciu prawdomównym – nie jest dobra. Pamiętaj, że portale randkowe nie są miejscem, w którym powinieneś powiedzieć o sobie absolutnie wszystko. I mówiąc wszystko mamy na myśli wszelkie Twoje lęki, słabości, wątpliwości i smutki.

Pamiętaj, że musisz pozostawić coś na randki – jeśli wszystko o sobie zdradzisz w samym profilu, nie pozostawisz swojej partnerce czy partnerowi nic do odkrycia w trakcie spotkań czy rozmów.

Tajemnica zawsze pasjonuje najbardziej, a gra w otwarte karty jest ciekawa tylko w niektórych przypadkach i do pewnych granic.

Za dużo radości, za dużo smutku

Częstym błędem popełnianym przez osoby wypełniające profile randkowe jest nadmierne udawanie entuzjazmu lub w drugą stronę – skrajne wyrażanie negatywnych uczuć jak „czy ktokolwiek jest w stanie mnie pokochać?”, „tracę już nadzieję…”. Oczywiście tego typu sformułowania także znajdują swoich amatorów, zastanów się jednak, czy na pewno poszukujesz kogoś, kto ma syndrom opiekuna i przede wszystkim szuka kogoś, kim będzie się mógł zaopiekować.

Z kolei nadmierna radość jak „Spotkajmy się jak najszybciej!”, „Zależy mi na czasie – lubię poznawać nowych ludzi!” – brzmią jak skrajna desperacja. A osoba, która czyta tego typu opisy nie ma poczucia, by miało znaczenie, jaka ona jest naprawdę, tylko że autor takiego komunikatu spotyka się praktycznie z każdym, szukając kogoś jak popadnie.

Powielanie banałów

  • „Jestem trochę szalona”
  • „Jestem wrażliwy, ale też męski”
  • „Jestem, jaki jestem”
  • „Jestem zwykłą dziewczyną”

Każdy, kto chociaż raz odwiedził portale randkowe natknął się na dziesiątki takich opisów. Nie mówią nic prawdziwego o osobach, które je piszą i absolutnie nie są w stanie wyróżnić nikogo z tłumu. Lepiej skorzystaj z prawdziwych cytatów z ulubionych piosenek, filmów czy książek, jeśli z trudnością przychodzi Ci pisanie o sobie.

Kreatywność bywa wrogiem

Warto jednak, abyś krytycznym okiem spojrzał na to, co napisałeś. Nie przesadzaj z patosem i zastanów się, czy naprawdę byś tak powiedział do kogoś, chcąc siebie opisać?

Nie staraj się być ciekawy ponad wszystko i nie wybieraj nazbyt tajemniczych i pokrętnych fraz, aby zaimponować osobie, która przegląda Twój profil. W większości przypadków kończy się to rozbawieniem, albo w najlepszym przypadku poczuciem zagubienia – ani w jednym, ani w drugim przypadku taka osoba do Ciebie nie napisze.

Na koniec – pamiętaj, aby odwiedzając portale randkowe po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem. Internet kusi tym, aby koloryzować i przedstawiać się w najlepszym z możliwych świateł – jednak miłość nie jest czymś, w czym chcesz oszukiwać, prawda?

Może Ci się również spodoba