Kiedy miły facet przesadza w byciu miłym?

romantyczne spotkanie

„To taki miły facet!” – chciałbyś, aby tak o Tobie mówiły piękne kobiety? Da się zrobić, jednak pamiętaj, że jeśli przesadzisz, szybko takie zdanie może zostać zamienione w „On jest przede wszystkim miły!”. A wtedy… Cóż, wypadasz poza nawias zainteresowań matrymonialnych, a wpadasz do tzw. strefy przyjacielskiej (friendzone!). A z niej odwrót jest bardzo trudny…

Uprzejmość ponad miarę

Istnieją dwie przeciwstawne szkoły uwodzenia. Jedna mówi, że facet powinien być twardy, trochę opryskliwy i niezbyt miły. Druga mówi, że mężczyzna powinien przede wszystkim starać się w każdym względzie spełnić marzenia kobiety i ubiegać jej życzenia.

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest złoty środek. Uprzejmość popłaca, jednak najlepiej, aby była doprawiona szczyptą asertywności, która nadaje każdemu pewnej aury tajemnicy – dotyczy to nie tylko życia w realu, ale także miejsc takich jak portale randkowe.

Bycie uprzejmym ponad miarę sprawia, że kobiety odbierają mężczyzn jako osoby bez własnego zdania. Trudno uwierzyć, aby taka osoba była w stanie się zaopiekować kimś innym, skoro podejmowanie decyzji przychodzi jej z trudem.

Oprzeć się o mur z poduszek

Kobiety poszukują w mężczyznach oparcia i poczucia bezpieczeństwa. A trudno takie znaleźć w sytuacji, kiedy mężczyzna

  • wiecznie zabiega o nasze względy,
  • nie potrafi wyrazić własnej opinii,
  • myli bycie miłym z brakiem asertywności,
  • ucieka od wyrażania własnego zdania aby tylko nas nie urazić.

Opieranie się o miękkie poduszki jest miłe – ale raczej nie może w sytuacjach stresowych, kiedy potrzeba prawdziwego mobilizującego wsparcia, prawda?

Skąd mam wiedzieć, kiedy jestem za miły?

Savoir vivre jest niezbędny – i z niego nie możesz rezygnować. Słuchanie, umiejętność prowadzenia konwersacji, punktualne przychodzenie na randki, drobne uprzejmości i podarunki są jak najbardziej na miejscu. Kiedy jednak w każdej chwili starasz się przewidzieć, na co Twoja ukochana ma ochotę, wkraczasz na niebezpieczną ścieżkę. Nie ma nic złego w tym, że po dniu ciężkiej pracy postanawiasz przygotować jej kolację czy kąpiel, albo na komunikatorze pozostawić zabawne obrazki czy filmiki.

wesola mloda para

Zobacz co kobiety sądzą o miłych facetach na forum netkobiety.

Kiedy jednak robisz to codziennie, dodatkowo dzwonisz do niej i wysyłasz jej ciągle słodkie smsy, zasypujesz prezentami i kwiatami i wykazujesz nadmierne zainteresowanie każdym tematem, jaki porusza (zwłaszcza, kiedy Cię on nie pasjonuje!), ona to wyczuwa. I zaczyna odbierać Twoje starania jako nadmierne ingerowanie w jej prywatność, wręcz – użyjmy tego dosadnego słowa – nadskakiwanie. To nie jest pociągające, ponieważ… nie dajesz jej żadnego pola manewru. Kobieta w takim układzie nie czuje, aby mogła skorzystać ze swojej urody uwodząc Cię. Paradoksalnie, może przestać się czuć piękna i atrakcyjna!

Kobiety w takich sytuacjach często oddalają się od zbyt miłych mężczyzn – zaczynają milczeć o swoich sprawach, odwlekają spotkania, często wychodzą z przyjaciółkami, mało bywają w domu lub nie odbierają telefonów. Mogą także w sposób werbalny starać się wyjaśnić, że mają już dosyć tego typu zalotów. Częstymi komunikatami, które możesz usłyszeć w takiej sytuacji jest: „Jesteś bardzo miły, ale…”, „Dziękuję, że to przygotowałeś. Myślałam jednak, że zrobię to sama”, „Cieszę się, że znowu ugotowałeś kolację, ale miałam nadzieję wyjść na miasto…”.

Nie rezygnuj z siebie…

Pamiętaj, że w sztuce miłości zawsze najważniejsze jest bycie sobą – nie rezygnuj ze swoich potrzeb czy cech charakteru tylko dlatego, że uważasz, że drugiej stronie się nie spodobają. Udawanie zawsze wcześniej czy później zostaje odkryte. A jeśli nie, to sam siebie wpędzasz w zamknięte koło frustracji. Pamiętaj, dawaj z siebie kobiecie tyle, ile możesz, ale nie rób tego ponad wszystko.

Niekiedy zainteresowanie samym sobą może przynieść o wiele lepsze rezultaty – rozwijając swoje pasje i dbając o wyrabianie sobie własnego zdania na wiele tematów, stajesz się ciekawszym człowiekiem. A ostatecznie to jest powód, dla którego mężczyzna staje się atrakcyjny dla kobiety.

Może Ci się również spodoba