Randki online – czy to coś dla Ciebie?

Niech Twoje doświadczenie z randkami przez Internet będzie pozytywne.

Technologia daje tak wiele możliwości ludziom szukającym miłości. Istnieje tysiące zasobów pod Twoimi palcami. Społeczeństwo zmieniło się w trakcie tych lat, a style życia stają się bardziej wymagające. Czasu zaś jest jak na lekarstwo. Próba żonglowania karierą i życiem prywatnym jest prawie niemożliwa.

Samotne sobotnie noce mogą sprawić, że człowiek popada w skrajności kiedy przychodzi mu umówić się na randkę. Kto chciałby spędzić weekend w domu?  Jeśli jesteś zmęczony barami i scenami z nocnych klubów lub zwyczajnie zakończyłeś zły związek i nie wiesz, jak zacząć od początku, możesz być gotowy na coś nowego. Najnowszym trendem są randki przez Internet. Czy odkryjesz tę alejkę?

Oczywiście w odniesieniu do tego zagadnienia znajdą się plusy, jak i minusy.

Zalety:

 • Możesz poznać ludzi nie zważając na własny terminarz
 • Możesz rozmawiać z ludźmi na neutralnym gruncie i sprawdzić, czy coś was łączy
 • Nie masz obowiązku spotykać się twarzą w twarz, jeśli nie chcecie się widzieć. Większość serwisów chroni Twoje dane osobowe, jeśli nie chcesz ich nikomu zdradzać.
 • Profile dostarczą Ci informacji na temat zainteresowań, hobby, edukacji i doświadczenia.
 • Zdjęcia mogą być wymieniane poprzez sieć.
 • Rozmowy nie są tak niezręczne i możesz być sobą.
 • To znacznie tańsza opcja – większość serwisów randkowych wymaga niewielkiej miesięcznej opłaty, jednak nieodpłatne jest wysyłanie e-maili i czatowanie.

Wady:

 • Może przejść w formę związku na odległość, a to niekiedy jest trudne do utrzymania.
 • Ludzie zwyczajnie mogą kłamać na swój temat. Łatwiej to robić kiedy nie widzi się rozmówcy oko w oko.
 • Po drugiej stronie może być ktoś niebezpieczny. Takie strony są niekiedy celem napastników.
 • Ktoś może przesłać nie swoje zdjęcie i zmylić Cię
 • Ludzie mogą traktować Cię, jak desperata

Jest wiele serwisów randkowych, które twierdzą, że chronią swoich użytkowników. Profile są założone każdemu z użytkowników i najczęściej zawierają zdjęcie. To może być dobra zabawa wypunktowanie tego, czego oczekujesz od partnera i sprawdzanie, czy ktoś spełnia te kryteria. Cudowną fikcją jest „Mr. & Mrs. Right”. Dlaczego nie spróbować zrobić z tego coś realnego? Jeśli naprawdę korzystasz z serwisów randkowych, upewnij się, że jest to szanowana się strona. Niektóre aspekty strony godnej zaufania i pamiętającej o poufności, bezpieczeństwie i wielkości członkostwa. Niewielkich rozmiarów baza nie zaoferuje dobrej szansy poznania kogoś interesującego. Strona musi oferować bezpieczne funkcje podobnie, jak i obszerną bazę byś miał z czego wybierać. Większość witryn stosuje opłatę abonamentową ale są i takie, które oferują bezpłatny dostęp na z góry określony czas. To dobry pomysł by korzystać z kilkudniowego bezpłatnego członkostwa by dowiedzieć się, czy strona jest faktycznie dla nas. Możesz chcieć skupić się na stronach, które gromadzą osoby o podobnych zainteresowaniach, hobby i wartościach co twoje. Kiedy już znajdziesz stronę, którą lubisz, musisz utworzyć swój profil i przejrzeć pozostałe profile.

Oto kilka wskazówek dotyczących tworzenia własnego profilu:

 1. Wybierz twórczy, unikalny nick ale trzymaj się z dala od seksualnych insynuacji (ludzie mogą odczytać to źle)
 2. Rozpocznij swój profil od oryginalnej linii, może lekko flirtując lecz pozostając w dobrym tonie.
 3. Bądź szczery w opisie samego siebie. Wypisz swoje dobre i złe cechy (z przewagą dobrych). Nie zapomnij o swoich zainteresowaniach, edukacji i wartościach.
 4. Zrób sobie kilka zdjęć, które prezentują Twoją osobowość i przedstawiają Ciebie w Twoim otoczeniu.
 5. Sprawdź literówki i gramatykę by poprawić ewentualne błędy. Chcesz przecież zrobić dobre pierwsze wrażenie.
 6. Aktualizuj swój profil. Nigdy nie wiesz  kto będzie poszukiwał kogoś takiego,  jak Ty.

Profile to jedyny sposób komunikacji z osobą przed „pierwszym mailem” lub pierwszym kontaktem, stąd też chcesz cieszyć się interesującym wprowadzeniem, które wyda się atrakcyjne dla osób odpowiadających Tobie. Wypełnij wszystkie swoje opcje i udziel odpowiedzi na zapytania od osób które poznasz, a które będą dla Ciebie zaskoczeniem.

Niech Twoje doświadczenie z randkami przez Internet będzie pozytywne dzięki zastosowaniu właściwych środków ostrożności. Nigdy nie podawaj możliwych do zidentyfikowania, osobistych informacji (np. numer telefonu, adres, miejsce pracy itp.) w swoim profilu. Korzystaj z serwisów randkowych, które mają swoje własne skrzynki mailowe, dzięki czemu nie musisz korzystać ze swoich prywatnych skrzynek. Zawsze podchodź do tego powoli i nie pozwól by ktoś wywierał na Tobie nacisk odnośnie podania informacji o sobie, którymi nie chcesz się dzielić. Jeśli zdecydujesz się kogoś poznać, zawsze na wszelki wypadek zabierz ze sobą znajomego. Bezpieczne środki ostrożności powinny mieć miejsce w przypadku dowolnej randki. Ochrona siebie samego powinna być naszą drugą naturą.

Serwis randkowy to nie jedyna opcja jeśli chodzi o poznanie partnera. Wirtualne pokoje do rozmów to kolejne miejsce, w którym możesz poplotkować z kimś i przypaść mu do gustu. Ponownie jednak, za każdym razem, kiedy rozmawiasz z nieznajomymi, musisz być ostrożny. Mam dwie szwagierki, które poznały swoich prawdziwych partnerów. Jedna wyszła za mąż za mężczyznę, którego poznała przez Internet czatując w wirtualnym pokoju, a druga chodzi na randki i zdaje się być zakochana na poważnie w swoim facecie z sieci. To tylko po to , by pokazać Ci, że nigdy nie wiesz co się stanie kiedy serfujesz po sieci.

Randki online

Może Ci się również spodoba