Skąd wiedzieć czy kobieta jest tobą zainteresowana

spacer po plazy

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z możliwości jakie dają na portale randkowe. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to bowiem doskonały sposób na poznanie wielu interesujących osób bez konieczności wielogodzinnych poszukiwań. Niestety, randki online nie są wolne od małych wad. Na szczęście, z każdym problemem można sobie poradzić.

Problemy z komunikacją

Choć internet zbliża ludzi nie jest w stanie zastąpić prawdziwej, realnej rozmowy twarzą w twarz. Poprzez pisany tekst trudno bowiem wyczytać emocje osoby, która go nam wysłała – nie mamy możliwości zobaczenia jej twarzy, mimiki, gestykulacji, nic nie mówi nam tembr głosu czy słyszalne w nim emocje.

Z tego powodu trudno czasem mieć pewność co do odebranego przekazu. Nic więc dziwnego, że wielu panów ma spore wątpliwości podczas pisania z paniami poznanymi na portalach randkowych.

Czy się podobam?

O ile mężczyźni są znacznie bardziej bezpośredni podczas internetowych randek i jasno wysyłają sygnały mówiące o tym, że dana kobieta podoba im się i wzbudza zainteresowanie, o tyle panie są znacznie bardziej powściągliwe. Skutkiem tego wielu mężczyzn nie ma pojęcia jakie wrażenie zrobili na kobiecie, z którą korespondują i czy mają realne szanse na spotkanie lub zacieśnienie znajomości. Na szczęście można poznać, czy kobieta jest nami zainteresowana po dyskretnych sygnałach, które wysyła. Warto więc je poznać.

Ważne sygnały, na które warto zwrócić uwagę

Na jakie sygnały warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że zainteresowana mężczyzną kobieta nie unika kontaktu – chętnie i szybko odpisuje na wiadomości całymi zdaniami, nie zaś lekceważącymi półsłówkami. Co więcej, zdarza się tak, że sama szuka kontaktu i pisze jako pierwsza.

para na lawce

Bardzo podobnie wygląda to w realnym świecie, gdzie kobieta za pomocą mowy ciała wyraża swoje emocje i zainteresowanie drugą osobą.

Chętnie opowiada o sobie, przesyła zdjęcia, zadaje pytania. Nie unika flirtów i chętnie prowadzi gorącą grę słowną. Jeśli zaobserwujemy takie sygnały możemy mieć pewność, że po drugiej stronie komputera jest zainteresowana kobieta.

Jak więc widać, kobieta, która jest nami poważnie zainteresowana daje to to zrozumienia wysyłając subtelne, ale łatwe do zinterpretowania sygnały. Wiedząc o tym o wiele szybciej odgadniemy intencje korespondującej z nami kobiety a tym samym zwiększymy swoje szanse na sukces.

Może Ci się również spodoba