Szukam chłopaka

[row]
[column span=”8″]

Szukam chłopaka – Jak znaleźć chłopaka

Znalezienie chłopaka jest prostsze niż się wydaje. Po prostu bądź sobą i postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Upewnij się, że nie ma dziewczyny – nie ma sensu uganiać się za kimś, kto jest już w związku! Również bądź świadoma tego, że jeśli właśnie zerwał z kimś, może mieć chwile słabości. Uczucia nie będą więc takie, jakich szukasz. Zrób pierwszy krok. Jeśli znalazłaś chłopaka/dziewczynę z którym masz dużo wspólnego, nie czekaj aż on zapyta Cię czy z nim wyjdziesz. Jeśli jesteś zakupoholiczką, zaproś go do marketu. Jeśli kochasz książki, zaproś go do biblioteki lub na wspólny wieczorek poetycki. Zrób coś co możecie robić wspólnie.

Nie spiesz się. Nie popędzaj lub nie tłum swojego nowego znajomego. Umów się raz na jakiś czas by od czegoś zacząć, a następnie zacznij umawiać się częściej. Daj Wam obojgu trochę przestrzeni. Zazwyczaj, jeśli naprawdę przypadniecie sobie do gustu i będziecie miło spędzać czas, znajomość automatycznie zacznie przeradzać się w bardziej częste spotkania. Spróbuj tylko nie być tą dziewczyną, która przypomina desperatkę.

Uśmiechaj się. Kiedy on na Ciebie patrzy po prostu się uśmiechaj, a on zrobi to samo. Ludzie odpowiadają na uśmiech intensywnie i natychmiastowo, a kiedy kierujesz jeden do mężczyzny, którego wybrałaś, otrzyma on silną, niewerbalną wiadomość, że jesteś miła i przystępna. Rozważ to jako Twój „pierwszy ruch”. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie rozmawialiście, będzie on zmuszony zauważyć i ewentualnie powiedzieć do Ciebie cześć jeśli utrzymasz kontakt wzrokowy i uśmiech.

Bądź przystępna. To szczególnie ważne, jeśli jest on typem mężczyzny, który przywykł do posiadania dziewczyn, które podchodziły do niego. To konieczne byś była inna ponieważ będziesz się bardziej wyróżniała. Nie rób z początku nic, tylko zamknij oczy, uśmiechnij się i przenieś swoją uwagę na coś innego lub idź. Bądź zdyscyplinowana i wystarczająco mądra by wiedzieć, że jeśli ustąpisz swojej fizycznej atrakcyjności i zaczniesz go nagabywać nim on zdoła zainwestować choć część czasu (i nie chodzi tu o czas między początkiem, a końcem imprezy) na to by Cię poznać, przegrałaś.

Zachęć go do rozmowy. Nie będzie wiedział, że jesteś wspaniała dopóki nie pobudzisz jego pragnienia by to sprawdzić. Bezskutecznym jest wygadanie się w kwestii każdego szczegółu o sobie ponieważ pozostawić go z niczym, czego mógłby być ciekaw!

 • Zamiast używać swoich naturalnych zdolności językowych by go wprowadzić we frustrację, użyj ich do stworzenia mistyki o sobie poprzez wybieranie informacji, które zostaną mu przekazane tak, by musiał zadawać pytania i zastanawiać się nad Twoją osobą. Bądź puzzlami, na ułożenie których będzie chciał poświęcić czas. Nie oznacza to, że musisz udawać by być bardziej niezrozumiałą lub interesującą aniżeli jesteś ale oznacza to, że na pewno masz hobby, cele i opinie o których możesz opowiadać w interesujący sposób.

Spróbujcie zostać znajomymi. Większość chłopaków ma skłonności do umawiania się z dziewczynami, z którymi maja więcej wspólnego niż tylko to, że się znają. Bycie jego bliską znajomą sprawi, że prościej będzie Ci z nim współpracować, a jemu trudniej będzie odmówić kiedy go o coś poprosisz.

Kontynuuj to. Nie zatrzymuj się na pierwszej nawiązanej znajomości. Kontynuuj spotykanie i umawianie się z innymi ludźmi. Nim się spostrzeżesz, będziesz miała całe grono znajomych. Różnorodność to smak życia więc ważne jest by stworzyć sieć znajomych. W ten sposób niewielkie są szanse, że ktoś się będzie nudził w Twoim towarzystwie ponieważ masz tak wielu znajomych z którymi utrzymujesz kontakt, że żaden z nich nie musi spędzać z Tobą więcej czasu aniżeli pozostali.  W rzeczywistości, pomocna podpowiedź by zapewnić, że ludzie czują jakby nie mieli dość Twojego towarzystwa to umyślne ograniczenie czasu, jaki z nimi spędzasz. Pozostaw ich w takim momencie, by chcieli więcej.

Dowiedz się kim się interesuje. To do kitu by uganiać się za nim tylko po to by dowiedzieć się czy woli on kogoś innego. Upewnij się, że i on nikogo nie ma (ponieważ wtedy masz szansę sprawić, że się w Tobie zakocha.) lub, że Cię lubi, czego najprawdopodobniej Ci nie powie (przez pewien czas by odgrywać twardą sztukę do złapania).

Pokaż mu, że dobrze byś do niego pasowała. Możesz to zrobić dzieląc z nim wspólne pasje jak konkretna muzyka, flirtując i będąc miłą ale nie przesadzając. Pokaż mu, że potrafisz być także wyluzowaną kumpelką, jeśli akurat takiej potrzebuje. Faceci lubią dziewczyny, które są kobiece ale i oziębłe.

Ujawniaj ciekawe kwestie na Twój temat powiadając zabawną historię. Załóżmy, że występujesz w teatrze lub grasz muzykę. Zamiast ujawniać to wprost, kiedy dopiero co się poznaliście, powiedz coś w stylu: „Wczoraj, po drodze na korepetycje zobaczyłam tego chłopaka, który bla, bla, bla itp.” Jeśli on Cię słucha, powinien Cię zapytać „jaki rodzaj korepetycji”.

 • Ukrywaj informacje o sobie dopóki nie zapyta o nie i zacznie tonąć w ciekawości lub być może pragnąć Cię zadowolić.
 • Jeśli go lubisz, nie odrzucaj go! Nie bądź nieśmiała i tchórzliwa, bo inaczej przejdzie on dalej, jeśli jego uczucia do Ciebie nie są takie, jak powinny być.

Spraw by czuł się ważny (bądź jednak szczera i utrzymuj balans). Faceci poszukują pozycji by zaspokoić swoje ego i jako kobiety, męska percepcja Twojej pozycji jest decydująca w kwestii tego jak bardzo Cię docenia ponieważ w pewien sposób to także odzwierciedla jego własną pozycję. Efektywne stosowanie odmowy podwyższa Twoją pozycję w oczach facetów ponieważ to fakt psychologiczny, mówiący o tym, że kiedy dochodzi do odmowy lub zaprzeczenia czemuś, źródło odmowy wydaje się być „lepsze” i przez to bardziej pożądane.

Nie krytykuj go zbyt ostro. Sztuką w tym zakresie jest tworzenie zwyczajnych i zabawnych krytycznych stwierdzeń nie będąc przy tym zbyt ostrą i bolesną. Kluczem jest sprawienie, by się śmiał z Twoją lakonicznością i pełnym wigoru zniechęceniem by dostrzegł Ciebie nie tylko jako zabawną i niekiedy też musiał popracować by zrobić wrażenie, stawiając Tobie zabawne wyzwanie.

Jeśli jego dowcip jest kiepski, nie chichocz jak mała dziewczynka. Znajdź sposób by udać, że tego nie dostrzegłaś lub powiedzieć mu stanowczo „kotku to był kiepski dowcip”. On może powiedzieć „naprawdę chciałem powiedzieć Ci coś zabawnego” ale upewnij się, że w sposób który miejmy nadzieję, że nie zaboli go wcale lub tylko delikatnie ale nie za mocno. Zawsze też nie bój się być całkowicie szczera w kwestii tego co lubisz, a czego nie. To dodatek do jego wizji o Tobie, jako w pełni dojrzałej i interesującej osobie o wysokich standardach.

Pozwól sobie na spędzenie trochę czasu z dala od niego. Prawdą jest, że rozstanie umacnia uczucia i kiedy powiesz facetowi, że jesteś nim zainteresowana ale nie możecie się spotykać w konkretnym okresie czasu ponieważ musisz go spędzić tylko w gronie swoich znajomych, to nie tylko sprawia, że Twoim znajomi piastują silną pozycję ale Ty delikatnie dajesz mu do zrozumienia, że Twój czas jest cenny i rozniecasz w nim pragnienie dowiedzenia się jak i kiedy znów może się do Ciebie zbliżyć. Zapewnij mu potrzebną przestrzeń, której potrzebuje by o Tobie marzyć ponieważ w istocie jesteś dziewczyną marzeń.

Po prostu bądź sobą. Jeśli nią nie jesteś, w jaki sposób będziesz wiedziała czy Cię lubi za to kim jesteś czy nie. Jeśli udajesz, że jesteś kimś innym, nie będziesz czuła się swobodnie za każdym razem kiedy jesteś w jego otoczeniu, a to ostatnia rzecz, jakiej byś sobie życzyła. Jeśli czujesz się nieswojo w jego towarzystwie, prawdopodobnie ciężko będzie z nim o tym porozmawiać, a jeśli nie będziesz mogła z nim rozmawiać, trudno będzie utrzymać znajomość.

Kiedy masz już chłopaka nie oszukuj go umawiając się z innymi chłopakami. Jesteś w związku, który jest zobowiązaniem. Spotykaj się z nim i pozwól mu przejąć wodze raz na jakiś czas. Nie chce by myślał, że jesteś jego matką ale to nie będzie bolało, jeśli dasz mu też znać, że nie jesteś nieporadnym małym lakiem. Jesteś osobą mogącą robić rzeczy sama dla siebie i podejmować własne decyzje.

Jeśli w tym momencie nie masz chłopaka cofnij się do początku tego artykułu i przeczytaj raz jeszcze wszystkie kroki. Ktoś tylko dla Ciebie jest gdzieś na świecie. Musisz tylko dalej robić wszystko co możliwe by go spotkać.

Kręć się w jego pobliżu, a po tygodniu podejdź do niego i zaproponuj spotkanie. Bądź sobą. Większość dziewczyn ma problem i zachowuje się inaczej przed chłopakami, którzy im się podobają. Faceci tego nienawidzą. Pamiętaj też, że w morzu jest wiele ryb.

Jeśli on wciąż traktuje Cię jak koleżankę, bądź dalej sobą i postaraj się wciąż uśmiechać i śmiać się kiedy jesteś w jego towarzystwie, spraw by się na Ciebie gapił. Przyglądaj się mu podczas zajęć, a kiedy on na Ciebie przez chwilę patrzy, odwróć wzrok na nauczyciela.

Spraw by czuł i myślał, że jest kimś szczególnym. Skończy się na tym, że będzie myślał, że jesteś wyjątkowa, kimś kogo musi poznać cokolwiek by się działo.

Wskazówki

 • Pamiętaj by w każdym kroku być sobą. Jeśli Cię lubi, nie podchodź do niego. Daj mu czas by poznał prawdziwą Ciebie, a nie kogoś kogo Ty lub on stworzyliście bo kiedy złudzenie zniknie, nie będzie on już zainteresowany w ten sam sposób. Ogarniaj swoje dziwactwa i swoją niesamowitość ponieważ ludzie szanują innych, którzy nie obawiają się bycia sobą nawet jeśli są oni nieco odmienni. To dowód na pewność siebie i siłę, które są zawsze atrakcyjne.
 • Sama umów się z nim. Nie pozwól by zrobiły to za Ciebie twoje koleżanki. Jeśli nie masz odwagi by się z nim umówić, wszystko inne w Twojej znajomości prawdopodobnie też będzie niezręczne… i jest to porażka, kiedy widzi się dziewczynę, która nie jest pewna siebie i przemawia przez swoich znajomych.
 • Wygląd to nie wszystko. Najseksowniejszy facet niekoniecznie jest tym najmilszym ale jeśli przestrzegasz zaprezentowanych wskazówek, to możesz sprawić, że nawet ten najbardziej gorący facet będzie się za Tobą uganiał.
 • Nie bądź pod presją bycia w związku. Jeśli czujesz się zastraszona lub masz poczucie zmuszania do rzeczy, których nie chcesz, zakończ znajomość. Nikt nie ma prawa traktować Cię w taki sposób.
 • Nie plotkuj z nim o innych dziewczynach. Faceci tego nienawidzą. To go zanudzi, a nawet rozzłości.
 • Pamiętaj, że facecie są różni, więc wybierz tego, który według Ciebie ma miłą osobowość i może sprawić, że będziesz szczęśliwa. Najczęściej są to mili, cisi pasjonaci, którzy nawiązują prawdziwe, męskie przyjaźnie. Skoro nie mają zbyt dużego szczęścia z dziewczynami, doceniają tych, którzy dają im szansę.
 • Kiedy mówisz mu, że go lubisz, nie zapomnij o pozytywnym nastawieniu! Może on być nastawiony w pełni do Ciebie lub też nie. Najlepszym sposobem by wiedzieć, czy Cię lubi nie jest to co mówi ale to co robi. Jeśli jest konsekwentny i wytrwały zbliżaniu się do Ciebie, to oznacza to, że Cię lubi. Jeśli Cię ignoruje, nie dzwoni choć obiecuje, że to zrobi lub też nie jest fizycznie lub werbalnie czuły, to nie jest on nastawiony do Ciebie, nawet jeśli ogólnie jest miły i uważa, że i Ty taka jesteś. Możliwe jest by lubić kogoś jako osobę ale nie pragnąć z nią być.
 • Bądź czymś, czego z początku nie może mieć. Później powoli znajduj dla niego czas. Na początku bądź niedostępna. To sprawia, że stajesz się wyzwaniem!
 • Stosuj niewielki makijaż by podkreślić swoją urodę. Od czasu do czasu zakładaj strój, który ma wskazówkę w postaci jego ulubionego koloru. Naprawdę pomaga branie częstych prysznicy i mycie twarzy. Bierz prysznic nieco częściej niż 3 razy w tygodniu.
 • Ignoruj go przez kilka dni i sprawdź, jak zareaguje. Jeśli próbuje z Tobą porozmawiać to jest szansa, że Cię lubi.
 • Jeśli sądzisz, że go lubisz ale nie czujesz się dobrze w jego otoczeniu, to może to oznaczać, że nie jest on dla Ciebie stworzony.

Ostrzeżenia

 • Nigdy nie rób czegoś, czego będziesz potem żałowała.
 • Poszukiwanie chłopaka tylko dlatego, że czujesz się niepewnie (np. chcesz wyglądać dobrze z kimś u boku, wszystkie Twoje znajome mają chłopaka, zwyczajnie lubisz być lubiana, itp.) to przepis na złamane serce i zmarnowany czas. To może naprawdę zaboleć faceta, który zostanie Twoim chłopakiem.
 • Nie smuć się jeśli znajomość nie wypali! Jest mnóstwo miłych chłopaków, którzy będą idealni dla Ciebie!
 • Nie pozwól mu by Cię zdołował. Jeśli próbuje Cię zmienić, zerwij z nim. Oczywiste jest, że nie lubi Cię za to jaka jesteś skoro próbuje Cię zmienić.
 • Postaraj się być towarzyska i nieprzewidywalna. Faceci to lubią ponieważ to pozwala im pragnąć dowiedzieć się co stanie się niebawem. (miau!)
 • Nigdy nie umawiaj się z innymi facetami bo to może zakończyć się przesłaniem błędnej wiadomości do chłopaka, którego lubisz.
 • Nie rozmawiaj z nim jedynie poprzez wiadomości tekstowe, Facebook’a czy AIM Kluczem do jakiejkolwiek znajomości jest kontakt bezpośredni, a bez tego jesteś zgubiona. Faceci lubią kiedy dziewczyny rozmawiają z nimi jeden na jeden.
 • Jeśli zdasz sobie sprawę, że on próbuje sprawić by inna dziewczyna była zazdrosna to bycie z nim będzie kompletną stratą czasu.
 • Nie bądź lub nie wyglądaj jak desperatka. To tylko go odstraszy.
 • Jeśli wszystko o czym mówi to sport lub on sam, daj sobie z nim spokój bo jest seksowny lub bardziej popularne dziewczyny go uwielbiają a to sprawi, że będziesz dobrze wyglądała. Po chwili zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę go nie chcesz i być może będziesz musiała odejść ze złamanym sercem ale z pocieszającym przekonaniem, że jest tak pewny siebie, że nie ma tam miejsca dla Ciebie w tej znajomości.
 • Proszę nie zachowuj się snobistycznie. W przeciwnym razie on Cię nie polubi. Możesz widzieć, jak inne dziewczyny tak się zachowują ale to nie dlatego oni je lubią. To raczej z powodu jego ciała lub czegoś w tym stylu. Jeśli to nie tak, to jest on zwykłym, starym głupcem. Daj sobie spokój.
 • Nie używaj przez cały czas słowa „jak”: to sprawi, że będziesz brzmiała „jak” dziwak, „jak” byś była „jak” dureń lub coś podobnego; „jak” idziesz/rozbijasz „jak” drzwi w centrum handlowym… Mówię dość!
 • Ważne jest by nie czepiać się tylko jednego znajomego. Inaczej ryzykujesz doczepienie sobie łatki „czepliwa” i „zależna”, a to szybko będzie dla nich oznaczało koniec. Skończy się na tym, że zaczną Cię zostawiać. Upewnij się, że to nie nastąpi tworząc szeroką sieć znajomych i zmieniając złe nastawienie.
 • Nie umawiaj się z ludźmi dla zabawy. Kiedy prawda wyjdzie na jaw, osoba z którą się umówiłaś poczuje się bardzo zraniona.
 • Nie rób tego, co każą Ci znajomi, bo będziesz tego później żałowała.

[/column]
[column span=”4″]
[alert]txt[/alert]
[/column]
[/row]