Szukam męża

Znajdź idealnego męża do końca życia.

Każdy pragnie by znaleźć perfekcyjnego przyszłego męża / żonę, o którym / której marzyli. Możesz przybliżyć się do osiągnięcia tego celu postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

Kroki

Określ czego szukasz. Jeśli tego nie wiesz, skończysz zadowalając się tym, ktokolwiek się pojawi w okolicy.

Stwórz listę (krótką ale w pewnym sensie dokładną) głównych cech, których pożądasz. Powinna ona zawierać co najmniej 15 punktów. Mogą one rozciągać się począwszy od cech związanych z wyglądem (wzrost/waga/kolor włosów), a skończywszy na cechach „wewnętrznych” – szczerość, wierność, poczucie humoru. Im więcej masz na swojej liście jako twoja „osoba idealna”, tym mniej zadowoli Cię to, co pojawi się w Twoim życiu. Używaj tej listy, jako Twojego przewodnika podczas randek – im bardziej dana osoba pasuje do obrazu Twojego ideału, tym większa szansa, że to właśnie ta osoba.

Idź na kompromis w kwestii mniej istotnych spraw (jak kolor włosów czy typ budowy) ale nigdy nie idź na kompromis w przypadku głównych kwestii. Jeśli nie chcesz dzieci, nie umawiaj się z kimś, kto myśli o rodzinie lub ma dzieci. Jeśli nie lubisz palenia papierosów, nie umawiaj się z palaczem. Pragniesz „idealnej” osoby i on/ona są tam. Może to trwać miesiące lub coś koło tego by jego/ją znaleźć ale gra jest warta świeczki.

Skorzystaj z każdej formy poszukiwań – począwszy od własnego miasta, a skończywszy na grupach społecznych, grupach kościelnych, a nawet Internecie. Wiele par, którym się wiedzie poznało się przez sieć.

Kiedy już znajdziesz osobę, poświęć przynajmniej 6 miesięcy, do roku by naprawdę się poznać z każdej strony. Szukaj „czerwonej flagi”. Jeśli pokażą jakikolwiek znak wykorzystywania – zakończ znajomość. Bądź świadoma znaków wykorzystywania (fizycznego, jak i emocjonalnego/werbalnego).

Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie danej osoby u swojego boku i bycia z nią szczęśliwym przez 30/40 lat, to nie jest to właściwa osoba dla Ciebie. Potraktuj małżeństwo poważnie by uniknąć rozwodu.

Bezustannie twórz sobie w głowie portret tej osoby. Jak chcesz by wyglądała? Oczywiste jest, że pierw musisz być dla niej fizycznie atrakcyjna. Następnie krok po kroku poszukuj wewnętrznego piękna i charakteru, gdyż te dwa czynniki budują związki, które przetrwają na wieki.

Wskazówki

  • Bądź pewna, że jesteście zgodni we wszystkich obszarach – bądź gotowa by rozmawiać o wszystkim – sprawach poważnych i tych bez znaczenia. Nie musisz jednak lądować w łóżku z każdym z kim się spotykasz by sprawdzić, czy jesteście odpowiedni dla siebie.
  • Miej na uwadze, że ten mężczyzna/kobieta także poszukuje swojego „ideału” i jeśli odpowiednio długo szukacie to się znajdziecie.
  • Przejrzyj swoją listę i zadaj sobie pytanie co taka osoba zobaczy w Tobie. To nie sygnał by Cię zranić ale by ustalić i przemyśleć raz jeszcze jakąkolwiek oczywistą opcję.
  • Przypuśćmy na przykład, że chciałabyś poślubić pieniądze. Bogata osoba o dowolnym charakterze nie umówi się z kimś, kto jest nadmiernie zmotywowany przez bogactwo. Dlatego też okiełznaj swoje finanse być nie popadła w desperację, umiała pokazać, że wiesz jak radzić sobie z pieniędzmi i nie będziesz zawiedziona (przynajmniej nie finansowo) przedmałżeńskim porozumieniem.
  • Podobnie, jeśli pragniesz kogoś wysportowanego, powinnaś być w formie, jako, że sportowcy preferują by ich partnerzy byli w dobrej kondycji fizycznej. Jeśli chcesz kogoś religijnego, przyłącz się do kościoła. Jeśli chcesz kogoś wykształconego, ukończ swoje studia.
  • Oczywiście te dopasowania mogą wymagać nieco pracy. Możesz zechcieć wyznaczać priorytety dla cech których poszukujesz.
  • Pomyśl intensywnie na temat Twojego przyszłego małżonka. Otwórz się na nowych ludzi. Zawsze otaczaj się grupą znajomych i bądź w społeczeństwie. Czas sam pozwoli Ci wybrać właściwą osobę.

Ostrzeżenia

  • Wystrzegaj się osób, które przejawiają sygnały wykorzystywania – werbalnie lub fizycznie.
  • Podczas trzech dekad doradzania osobom po ślubie, partner w małżeństwie, który stwarzał problemy (emocjonalny, samolubny, sterujący) zawsze posiadał te trzy cechy: 1) nie mógł zdać na prawo jazdy (wychodził z siebie podczas testu i nie mógł zdać), 2) nie ukończył college i 3) nie potrafił utrzymać profesjonalnej pracy. Sporadycznie zauważałam, że jedna z tych problematycznych osób posiada tylko dwie z powyższych trzech cech. Te trzy cechy to czerwone flagi więc wystrzegaj się, jeśli umawiasz się z kimś, kto posiada takie cechy.
  • Nigdy nie ignoruj swoich instynktów, jeśli czujesz, że coś jest nie tak w Twoim związku. Natychmiast to zakończ. Zrób to najszybciej jak to z początku możliwe byś nie rozwijała tych niewłaściwych.