Znajomi

Portale społecznościowe mają szeroką rzeszę fanów na całym świecie. Facebook, Nasza-klasa, Twitter to tylko kilka najbardziej znanych przykładów. A przecież w sieci powstają coraz to nowe, z ambicjami, nowymi funkcjami i mnóstwem użytkowników serwisy. Niektóre zyskują popularność w niesamowitym tempie, inne pomału rozkręcają swoją działalność, nigdy tak naprawdę nie zyskując rozgłosu.

Typowe portale społecznościowe, skupiają głównie znajomych, przyjaciół i rodzinę, skierowane są w stronę użytkowników, którzy poprzez sieć próbują także odnaleźć dawnych kolegów, np. z czasów szkolnych. Koncentrują się one na podtrzymywaniu kontaktu pomiędzy osobami znającymi się także w rzeczywistym życiu. Są w internecie również serwisy randkowe, których podstawowym celem jest kojarzenie w pary nieznających się osób zarejestrowanych w danym portalu. Zasada ich działania jest różna, ale kierunek ten sam- kojarzą one obce osoby, które potencjalnie i zgodnie z określonymi kryteriami doboru partnera mogą do siebie pasować. Portale, które balansują na granicy pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi to takie, których misja opiera się nie tylko na kojarzeniu par i poszukiwaniu prawdziwej miłości, ale także na wyszukiwaniu internetowych znajomych i przyjaciół bez angażowania się emocjonalnego. Portale te nie są stricte zorientowane na poszukiwanie partnera- mają pomóc w zawieraniu i podtrzymaniu nowych znajomości. Taką ofertę ma dla wirtualnych użytkowników portal Znajomi.interia.pl

Jakie funkcje posiada stworzony przez Interię serwis? Motto na stronie głównej brzmi ‘Stwórz swoje miejsce w sieci. Znajdź znajomych, dołącz do grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach’. Zgodnie z hasłem przewodnim- użytkownicy portalu są podzieleni na grupy zgodnie ze wskazanymi preferencjami: hobby, rodzina i dom, muzyka, motoryzacja czy seks to tylko niektóre dostępne kategorie. To właśnie pierwszy krok do wyszukiwania znajomych według konkretnych kryteriów- podgrupy tworzone bezpośrednio przez użytkowników skupiają osoby, które np. kibicują Manchesterowi United lub jeżdżą na nartach. Fajny pomysł, aby ułatwić tematyczny dobór znajomych. Dodatkowo- możliwość tworzenia własnych grup jest tutaj cenna- założenie interesującej grupy może pomóc zbudować wiele nowych kontaktów. Zakładka wiadomości pozwala na segregowanie otrzymanych wiadomości, stworzenie osobistej książki adresowej i wysyłanie informacji do innych użytkowników serwisu. W edycji profilu można nie tylko dodać zdjęcie i wypełnić wizytówkę (ważne- im większa ilość wprowadzonych danych tym większa szansa na kontakt- pełne profile są o wiele bardziej interesujące), ale także prowadzić mini-bloga.

Na stronie użytkownik znajdzie dużo linków do innych serwisów Interii, np. portalu randkowego czy rozbudowanej galerii zdjęć, ale ciekawe jest to, że serwis nie ogranicza się do bycia tylko portalem randkowym, lecz daje swoim użytkownikom wiele możliwości kontaktu i zabawy. Korzystanie z serwisu Znajomi.interia.pl jest darmowe, więc nie ma tu obawy o dodatkowe koszty czy zablokowane funkcje- pisanie wiadomości i dodawanie zdjęć nie wymaga abonamentu, a to obecnie rzadkość wśród tego typu portali. Warto zajrzeć na Znajomych- może właśnie tutaj czekają na Ciebie nowe przyjaźnie?