Badoo

Liczba 157.874.945 robi oszałamiające wrażenie. Taką ilością użytkowników chwali się portal Badoo.com, a zanim dokończysz czytać to zdanie kont w serwisie będzie o 200 więcej! Skąd ten fenomen?

Hasło przewodnie na stronie głównej brzmi ‘Poznaj nowych ludzi’. Co powoduje, że ponad 150 milionów ludzi posiada konto w tym akurat serwisie społecznościowym? Liczby nie kłamią- ten istniejący od 2006 roku portal dostępny jest w ponad 40 językach, aplikacjach na iPhone czy Android, a jego konto na Facebooku lubi ponad 8 milionów osób. Czym może zaskoczyć potencjalnego użytkownika?

Przysłowie mówi, że ważne jest pierwsze wrażenie- twórcy portalu wiedzą o tym doskonale- oddali użytkownikom do dyspozycji genialny layout i perfekcyjnie dopracowaną stronę, która jest nie tylko czytelna, ale i prosta w obsłudze. Bez reklam, niepotrzebnych zakładek i odnośników. Badoo to nie jest typowy portal społecznościowy typu Facebook (chociaż zasada wyszukiwania znajomych jest taka sama)- oferuje przede wszystkim wyszukiwarkę nowych kontaktów, sprecyzowanych według formularza wypełnionego przez użytkownika. Jej głównym kryterium doboru znajomych jest miejsce zamieszkania.

Podstawowe kroki do założenia konta w serwisie to:

  • Szybka rejestracja- należy podać podstawowe dane osobowe, zaakceptować regulamin i aktywować przesłany drogą e-mailową link,
  • Aktualizacja profilu- uzupełnienie zdjęć i podstawowych informacji o sobie,
  • Zapoznanie się z interfejsem użytkownika i- do dzieła!

Już przy stawianiu pierwszych kroków w serwisie Badoo.pl oferuje wsparcie dla nowych użytkowników- pojawiające się od czasu do czasu podpowiedzi wskazują jak należy ustawić profil, aby był dostępny i atrakcyjny dla jak największej liczby osób.

Dane, które możemy udostępnić innym to przede wszystkim zainteresowania, można też dodać kilka słów o sobie. Przyjemna dla oka jest personalizacja profilu- zmiana tła. Podstawowym narzędziem dostępnym dla użytkownika jest wspomniana wcześniej wyszukiwarka- określenie płci, przedziału wiekowego, orientacji seksualnej, koloru oczu i włosów to pierwszy krok do znalezienia nowych znajomych. Edycja profilu- dodanie zdjęcia, zainteresowań i danych osobistych sprawi, że licznik popularności wzrośnie i konto będzie chętniej odwiedzane przez innych użytkowników.

Dla początkującego użytkownika dostępne są bezpłatne, podstawowe opcje, ale aby poznać pełny wachlarz ‘Supermożliwości’ (m.in.: tryb niewidoczny, zaawansowana wyszukiwarka profili, możliwość rozmów z najpopularniejszymi użytkownikami) należy uiścić stosowną opłatę lub zaprosić minimum 30 znajomych do korzystania z Badoo- wtedy możliwości zostaną udostępnione za darmo. Cennik za oferowane usługi jest następujący:

  • 1 miesiąc korzystania- 33,99 zł,
  • 3 miesiące- 79,99 zł (opłata miesięczna- 26,99 zł),
  • 6 miesięcy- 119,99 zł (opłata miesięczna- 20,00 zł),
  • 12 miesięcy- 200,00 zł (opłata miesięczna- 16,67 zł).

Podejmując decyzję o zakupie abonamentu warto pamiętać, że wybierając niektóre sposoby płatności użytkownik zgadza się na automatyczne przedłużenie konta. Zatem dopóki użytkownik nie anuluje subskrypcji- środki w odpowiedniej wysokości będą ściągane z karty kredytowej. W przypadku płatności przez telefon komórkowy- na podany numer są cotygodniowo wysyłane płatne smsy. Istnieje możliwość dezaktywacji usługi smsowej- należy wysłać wiadomość na podany w regulaminie numer. Dla zapominalskich pozostaje płatność przez opcję Dotpay, która po zakończeniu opłaconego okresu nie jest przedłużana.

Wszystkim znudzonym Naszą-klasą i Facebookiem polecam- Badoo na pewno pozytywnie Was zaskoczy!