Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Plenty Of Fish (POF)

Plenty Of Fish (POF)

  Plenty of Fish to aplikacja randkowa dla singli, którzy nie chcą sięgać zbyt głęboko do portfela, aby nawiązać znajomość.

  Chcesz rozmawiać i wysyłać wiadomości z innymi singlami, jak najszybciej? Plenty of Fish – lub powszechnie znana jako POF – reklamuje się jako aplikacja randkowa, w której prowadzi się najwięcej rozmów. Firma poważnie podchodzi do tematu rozmów z ludźmi i twierdzi, że każdego miesiąca na jej platformie wysyłanych jest nawet miliard wiadomości! W czym tkwi sekret tej całej aktywnej społeczności?

  Plenty of Fish jest jedną z niewielu aplikacji randkowych, które umożliwiają kontaktowanie się z innymi użytkownikami bez wcześniejszego łączenia się w pary lub opłaty abonamentu. To czyni ją jedną z najbardziej przystępnych aplikacji randkowych.

  Zacznij randkować z Plenty of Fish

  Aplikacja została założona w 2003 roku. POF jest jednym z bardziej rozbudowanych serwisów randkowych i powstała jeszcze przed erą aplikacji na smartfony. Z powodzeniem przeszła przez te lata i świetnie sprawdza się dzisiaj, a to za sprawą aplikacji na iOS i Androida. Nadal posiada wersję komputerową, jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania.

  Jak już wspomniano, Plenty of Fish jest po to, abyś mógł rozmawiać z ludźmi. Kiedy się zalogujesz, licznik Kto rozmawia teraz pokaże Ci dziesiątki tysięcy rozmów odbywających się w tym momencie, choć to, co uznaje się za rozmowę, nie jest zdefiniowane.

  PoF plenty of fish strona główna (dawniej twoo)
  Zarejestruj się przez portal Twoo, który został przejęty przez POF, a otrzymasz bonus powitalny

  Zamiast wprowadzać Cię po jednym pytaniu na raz podczas rejestracji, POF zadaje Ci szereg pytań na jednym ekranie, co sprawia, że rejestracja jest nieco mniej przyjazna dla użytkownika niż w konkurencyjnych aplikacjach. Następnie czeka na Ciebie rozbudowana sekwencja CAPTCHA.

  Potem musisz zmierzyć się z serią pytań dotyczących preferencji randkowych, podobnych do tych, które zadają Ci inne aplikacje, ale podczas naszych testów wyróżniło się kilka interesujących. Na przykład, serwis randkowy pyta, czy prowadzisz samochód i jak bardzo jesteś ambitny. W sekcji dotyczącej stanu cywilnego dostępna jest również opcja Nie jestem singlem/nie szukam. Taki stan nie wyklucza jednak konieczności odpowiadania na pytania o to, z kim chcesz się spotykać.

  Inne pytania dotyczą Twoich dochodów oraz informacji o rodzicach i rodzeństwie. Po dodaniu krótkiego opisu swojej osoby i wyborze kilku zainteresowań oraz zdjęcia profilowego, możesz rozpocząć szukanie partnerów. Jednym z ważnych elementów bezpieczeństwa jest ostrzeżenie POF, aby nie podawać na stronie profilu zbyt wielu informacji osobistych, takich jak imię i nazwisko, numer telefonu czy adres. Niestety, nie ma tu opcji łączenia kont Spotify i Instagram, ani sposobu na dostarczenie jakichkolwiek innych dowodów swojego istnienia poza serwisem.

  Interfejs i profile w POF

  Interfejs Plenty of Fish był kiedyś nieco uproszczony i dość przestarzały. Na szczęście ostatnie zmiany w wyglądzie pozbyły się tego klimatu stron randkowych z przełomu wieków, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Jednak, w przeciwieństwie do innych aplikacji, tutaj stawia się na pierwszym miejscu wiadomości, nadając priorytet skrzynce odbiorczej i liście użytkowników, którzy według POF mają większe szanse odpowiedzieć na wiadomości.

  Uwzględnienie profili, które będą odpowiadać, to niezły sposób na wyróżnienie użytkowników, którzy najprawdopodobniej poświęcą Ci nieco więcej czasu. Możesz jednak swobodnie zignorować te wytyczne i wysyłać wiadomości do kogokolwiek chcesz, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. To wyróżnia ten darmowy portal randkowy.

  Jedyne ograniczenia dla kont niezablokowanych lub oznaczonych jako nieodpowiednie, to fakt, że możesz wysłać wiadomość do 55 nowych osób w ciągu 24 godzin. Również różnica wieku musi być mniejsza niż 14 lat lub 9 lat, jeśli masz mniej niż 22 lata. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla użytkowników.

  Podobnie jak w przypadku każdej darmowej aplikacji randkowej, masz szansę natknąć się na przypadkowych użytkowników, którzy chcą spróbować swoich sił bez płacenia. Jeśli zauważysz, że otrzymujesz zbyt dużo spamu, możesz wyłączyć obsługę wiadomości w swoim profilu.

  Funkcja wyszukiwania działa w oparciu o standardowe opcje filtrowania: wiek, preferencje, pochodzenie etniczne i typ ciała. Jest tu również dostępna możliwość wyszukiwania według długości najdłuższego związku potencjalnego partnera. Możesz również sortować według dochodów, co jest przydatne przy szukaniu sugar daddy lub sugar mommy.

  PoF plenty of fish strona główna (dawniej twoo)
  Zaawansowana wyszukiwarka pomoże znaleźć idealną kandydatkę

  Jest też funkcja W pobliżu, z której możesz skorzystać, gdy chcesz porozmawiać z kimś w promieniu 1 kilometra, oraz pole Więcej potencjalnych kandydatów (na dole ekranu), abyś mógł dłużej łowić partnerów. Niestety, nawet jeśli nie jesteś zbyt wybredny, Twoje wyszukiwanie wciąż może zakończyć się wynikiem Nie znaleziono żadnych wyników.

  Jeśli w wyniku wyszukiwania znajdziesz osobę, z którą chciałbyś nawiązać kontakt, proces ten jest szybki i nieskomplikowany. Profile pokazują zdjęcie osoby, wiek i nazwę użytkownika, a także informację, czy dana osoba jest aktualnie online. Aby ułatwić Ci rozpoczęcie rozmowy, na ekranie wyświetlana jest również lista rzeczy, które użytkownik lubi.

  W aplikacji randkowej POF pojawia się sugestia, abyś wspomniał o czymś konkretnym na swoim profilu, prawdopodobnie po to, aby ograniczyć do minimum wiadomości typu „hej, co tam”. Masz również możliwość wysyłania wiadomości jako priorytetowe, co spowoduje, że znajdą się one na samej górze skrzynki odbiorczej. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a więcej na ten temat za chwilę.

  Poszczególne profile wyglądają mniej więcej jak arkusze kalkulacyjne – mnóstwo danych, ale nic nie jest szczególnie wyróżnione. Funkcja Spotkajmy się działa jak Tinder, z możliwością przesuwania palcem w lewo lub w prawo w celu szybkiego przeglądania profili. Opcję tę ma obecnie większość aplikacji.

  Funkcje premium w Plenty of Fish

  Plenty of Fish chwali się swoją liczbą rozmów z jednego głównego powodu – wysyłanie wiadomości do każdego jest w tej aplikacji bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że POF nie zamierza zabiegać o Twoje pieniądze. Jeśli ktoś Cię polubi, aplikacja wyświetli propozycję podniesienia statusu konta, aby zobaczyć, kto to jest.

  Dzięki wyższemu planowi możesz także sprawdzić, czy już wcześniej wysyłałeś komuś wiadomość – co jest przydatne, jeśli spędzasz dużo czasu w aplikacji, korzystasz z jej dużych limitów wiadomości lub nie chcesz przypadkowo i niezręcznie ponownie nawiązać kontaktu z kimś, o kim zapomniałeś, że wcześniej mu nie odpisałeś. Otrzymujesz również potwierdzenie, że Twoje wiadomości zostały przeczytane, a dzięki bardzo dokładnemu śledzeniu możesz nawet sprawdzić, kiedy ktoś ogląda Twój profil i kiedy dana osoba była ostatnio online.

  Opłaty na Plenty of Fish

  Ulepszone konta otrzymują również dostęp do listy najnowszych użytkowników (którzy częściej odpowiadają na wiadomości, a przynajmniej tak twierdzi POF). Odblokujesz także rozszerzony profil u wszystkich użytkowników, który w zasadzie daje odpowiedzi na kilka dodatkowych pytań. Plany zaczynają się od 20 Euro za jeden miesiąc lub nawet od 10 Euro za miesiąc, jeśli wybierzesz abonament roczny. Obecnie można płacić tylko w obcej walucie.

  opłaty na portalu randkowym Plenty of fish
  Na razie na Plenty Of Fish nie można płacić w złotówkach

  Podobnie jak inne serwisy randkowe, POF pozwala ci zwiększyć popularność twojego profilu za pomocą żetonów, które kosztują od 1,69 do 1,99 euro, w zależności od tego, ile ich kupisz. Jest też Lajk+, którt w zasadzie jest sposobem na powiedzenie tego, że naprawdę ktoś Ci się podoba. Możesz też użyć żetonów, aby nadać swojej wiadomości priorytet, co, jak wspomniano, przesuwa ją na szczyt skrzynki odbiorczej. To niemal jak przeskakiwanie kolejki w klubie, tyle że w aplikacji randkowej.

  Wysyłaj wiadomości bez limitu

  Biorąc pod uwagę, że większość aplikacji randkowych nakłada pewne ograniczenia na sposób wysyłania wiadomości do innych użytkowników, POF oferuje ogromną wartość, usuwając w zasadzie wszystkie bariery dla tej funkcji. Jeśli zdecydujesz się na subskrypcję, opłaty są niższe niż u konkurencji. Zachęty do rozpoczynania znaczących rozmów z innymi użytkownikami sprawiają, że Plenty of Fish sprawia wrażenie skupionego bardziej na tym, kto jaki jest, niż taki Tinder, który bazuje bardziej na zdjęciach.

  Podsumowanie

  Plenty of Fish to nowa aplikacja do randkowania, która szybko przyciągnie do siebie wiele osób. Darmowe wiadomości sprawiają, że możesz umawiać się na randki i nie ponosić przy tym żadnych kosztów! Zanosi się na to, że Badoo i Tinder dostały sporego konkurenta w walce o bycie najpopularniejszym darmowym serwisem randkowym!

  Mocne strony Plenty of Fish:

  • Bardzo mało ograniczeń dotyczących przesyłania wiadomości
  • Proste wprowadzanie do aplikacji, szybka rejestracja
  • Sporo pytań dotyczących preferencji, co pomaga znaleźć idealną partnerkę
  • Wiele podpowiedzi umożliwiających wysyłanie ciekawych wiadomości

  Słabe strony Plenty of Fish:

  • Bezpłatne przesyłanie wiadomości może oznaczać więcej spamu
  • Brak możliwości powiązania profilu z zewnętrznymi kontami, takimi jak Instagram czy Spotify
  • Nie ma jeszcze tu zbyt wielu użytkowników z Polski