MyDwoje

‘Biuro matrymonialne stosuje metodę kojarzenia partnerów według ich zgodności osobowości, opartą na Psychologicznym Teście Doboru Partnerskiego’- tak na stronie internetowej opisuje swoją działalność serwis randkowy MyDwoje.pl, dalej podając nazwiska wybitnych humanistów i psychologów jak Fromm czy Jung, a w podtytule sugeruje, że ‘dobór partnerski dla wymagających’ to priorytet w działalności serwisu.

Już po krótkim zapoznaniu się ze stroną MyDwoje.pl można śmiało stwierdzić, że nie mamy do czynienia z typowym portalem randkowym, ale z profesjonalnym pod każdym względem biurem matrymonialnym- piękny layout, stonowane kolory, czytelne zakładki i nieco intymna atmosfera, którą roztacza strona główna sprawiają, że zarejestrowanie się w tej oazie spokoju wydaje się być naturalną konsekwencją odwiedzenia MyDwoje.pl. Po wpisaniu w formularzu rejestracyjnym kilku podstawowych informacji otrzymujemy na podany adres mailowy link aktywacyjny- standardowa procedura, która zajmuje kilka chwil. I tu pojawia się pierwsza ciekawostka- nie mamy możliwości nazwania swojego profilu- zatem przemyślane SłodkaBrunetka czy PrzystojniakDlaCiebie musimy odłożyć na inną okazję- w tym serwisie zostajemy oznaczeni ciągiem liter i cyfr. Brzmi osobliwie, ale po krótkim przemyśleniu wydaje się być uzasadnione- nikt już na wstępie nie ocenia użytkownika przez pryzmat loginu, który miał być zabawny, a ostatecznie okazał się utrapieniem.

Przy pierwszym logowaniu otrzymujemy także wytyczne jakie działania powinniśmy podjąć, aby skutecznie i w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu. W zasadzie już bezpłatna rejestracja daje użytkownikowi możliwość wypełnienia Testu Doboru Partnerskiego, na podstawie którego zostaje stworzony unikatowy Profil Partnerski i który jest fundamentem do kojarzenia par w serwisie MyDwoje.pl (ważne- ponowne wypełnienie testu jest możliwe dopiero po 6 miesiącach, warto więc poświęcić sugerowane 40 minut na dokładne i rzetelne udzielenie odpowiedzi). W ramach bezpłatnego korzystania z konta użytkownik może określić kryteria wyszukiwania potencjalnego partnera, a także wybrać osoby, które mają podobną osobowość czy zainteresowania. Jednakże aby skontaktować się z tymi osobami- należy wykupić abonament. Ceny nie są wygórowane- jeden miesiąc korzystania to koszt rzędu 60 zł. Im dłuższy abonament tym cena wydaje się być przystępniejsza, w porównaniu do innych serwisów tego typu- jest zbliżona do średniej, bowiem:

  • 3 miesiące – 95 zł,
  • 6 miesięcy – 180 zł,
  • 12 miesięcy – 240 zł.

Niemniej- aby porozmawiać na czacie lub skontaktować się mailowo z naszym wybrankiem- musimy dokonać zakupu abonamentu. Wtedy też zyskamy możliwość udostępniania zdjęć i korespondowania ze wszystkimi zarejestrowanymi użytkownikami, nawet tymi, którzy nie zdecydowali się na wykupienie subskrypcji w serwisie. Dużym plusem jest fakt, że serwis nie przedłuża automatycznie abonamentu, a co za tym idzie- jeżeli przegapimy termin zakończenia ważności konta- zostanie ono przełączone na status podstawowy bez obciążania dodatkowymi środkami.

Do dyspozycji wszystkich odwiedzających strony portalu oddano także MyDwoje.tv, czyli dostępne dla każdego (oglądanie filmów nie wymaga rejestracji ani logowania) porady psychologa i informacje na temat działalności serwisu, można również skorzystać z płatnej porady psychologa poprzez e-mail lub telefon. W ramach relaksu warto zapoznać się z historiami związków, które udało się stworzyć dzięki Mydwoje.pl. Można także dołączyć do serwisu poprzez profil w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Google+. Dużym plusem jest brak reklam- strona jest bardzo starannie zaprojektowana.

Serwis kładzie duży nacisk na traktowanie bardzo serio całej procedury wyboru partnera, aby założyć konto należy mieć ukończone 18 lat. Wiarygodność, anonimowość, ochrona danych bezpieczeństwo, poważne oferty to tylko niektóre słowa-klucze, jakich do opisania swojej działalności użyli założyciele MyDwoje.pl. Administratorzy portalu czuwają nad uczciwością użytkowników, każdy profil jest weryfikowany i w przypadku oszustwa lub niepoważnej oferty- konto jest natychmiast usuwane. Z pewnością duże znaczenie dla potencjalnych użytkowników ma fakt, iż cena, którą musimy zapłacić za oferowane usługi, nie jest niska, ale przecież człowiek pragnie miłości i dąży do zbudowania trwałego związku na całe życie- czy taką perspektywę można przeliczyć na pieniądze?