Przejdź do treści
Strona główna » Blog » 25 prostych sposobów na poznanie przyjaciół

25 prostych sposobów na poznanie przyjaciół

  Bez przyjaciół każdy z nas jest samotny, dlatego znajdź nowych znajomych i popraw swoje życie towarzyskie!

  Jest pewien urok w byciu samotnym wilkiem. Masz więcej czasu na zrobienie rzeczy które chcesz zrobić, jak robienie spacerów z własnymi przemyśleniami, czytanie książek, pisanie i inne samotne wysiłki. Ale fajnie jest także mieć przyjaciół, prawda?

  Czasami potrzebujesz tej jednej osoby aby pogadać. Możesz grać w gry, spędzać czas razem lub nawet po prostu gadać przez telefon. Rozważ więc poniższe sugestie, aby poznać ludzi i stworzyć mocną, długą przyjaźń. Nie spiesz się – masz przecież dużo czasu!

  Dwie przyjaciółki odpoczywają w górach na spacerze
  Wspólna wycieczka z przyjaciółką w góry to idealna okazja na wzmocnienie więzi

  25 Pomysłów na to jak poznać nowe osoby

  1. Spędzaj więcej czasu wśród innych osób. Jeżeli chcesz się zaprzyjaźniać, musisz się pokazać aby poznawać ludzi. Przyjaciele rzadko przychodzą pukając do drzwi podczas kiedy siedzisz w domu i grasz na komputerze.
  2. Dołącz do organizacji. Poznasz tam ludzi, którzy mają wspólne zainteresowania. Tak naprawdę nie musisz koniecznie mieć wielu wspólnych zainteresowań z ludźmi aby się z nimi zaprzyjaźnić. Właściwie niektóre z najbardziej wartościowych przyjaźni są pomiędzy dwoma osobami które wcale nie mają nic wspólnego ze sobą, ale jeżeli lubisz wybrany temat, spróbuj poszukać tylko miejsca. To wspaniały sposób poznania nowych ludzi!
  3. Strony społecznościowe takie jak Facebook, Twitter czy Instagram są świetnym sposobem na spotykanie nowych ludzi i dowiedzenie się więcej o ludziach których poznałeś. Załóż tam profile, prowadź je w ciekaw sposób i rozmawiaj z innymi użytkownikami!
  4. Dołącz do drużyny sportowej. Częstym, błędnym mniemaniem w tym temacie, jest to, że musisz być naprawdę dobry w określonej dyscyplinie sportowej aby zdobyć przyjaciół w drużynie, ale nie wszystkie drużyny są tak współzawodniczące. Jeżeli tylko cieszysz się sportem i wspierasz kolegów z drużyny, dołączenie do lokalnej drużyny z luźnym podejściem może być świetnym sposobem na zdobycie nowych przyjaciół. Ale drużyna sportowa nie jest jedynym wyjściem. Jeżeli grasz na instrumentach lub śpiewasz, spróbuj dołączyć do zespołu lub do chóru.
  5. Bądź wolontariuszem. Wolontariat jest wspaniałym sposobem dla ludzi w każdym wieku na spotykanie się z innymi. Poprzez wspólną pracę budujesz więzy między ludźmi i możesz poznać innych którzy mają pasję zmieniania rzeczy w taki sposób jak Ty to robisz (wspólna przyczyna).
  6. Rozmawiaj z ludźmi. Możesz dołączyć do klubu lub iść do szkoły, albo nawet iść do kościoła, ale nadal nie znajdziesz przyjaciół jeżeli tak właściwie nie porozmawiasz z ludźmi. W ten sam sposób, nie musisz się angażować w organizację aby być społecznym, a za każdym razem kiedy z kimś porozmawiasz, masz szansę na zdobycie stałego przyjaciela. Możesz rozmawiać z kimkolwiek: sprzedawcą w sklepie, osobą siedzącą obok Ciebie w autobusie, lub osobą przed Tobą w kolejce po lunch. Nie bądź zbyt wybredny. Większość rozmów będzie z gatunku ślepych uliczek, ponieważ możesz już nigdy z tą osobą nie porozmawiać ponownie, lub zostaniecie znajomymi – ale raz na jakiś czas zdobędziesz przyjaciela.
  7. Ustanów kontakt wzrokowy i uśmiechaj się. Jeżeli masz nieprzyjazne oblicze, ludzie mniej prawdopodobnie odwzajemnią Twoją przyjaźń. Bądź uroczy nie mrużąc oczu (spraw sobie okulary), nie wyglądając na znudzonego, nie marszcząc się lub wyglądając śmiertelnie poważnie, splatając ręce przed sobą lub przesiadując w rogu; takie nawyki mogą sprawią że wyglądasz jakbyś miał problemy lub nie był zainteresowany.
  8. Rozpocznij rozmowę. Jest wiele sposobów aby to zrobić; komentarz o najbliższym otoczeniu (Klasykiem jest pogoda: „Przynajmniej nie pada jak w zeszłym tygodniu!”), prośba o pomoc („Czy mogę prosić o pomoc w przeniesieniu kilku pudeł, jeżeli masz chwilę?” lub „Czy mogę prosić o pomoc w decyzji, który z tych jest lepszym prezentem dla mojej mamy?”) lub komplement („Ładny samochód.” lub „Podobają mi się Twoje buty.”). Powiązane natychmiast z pytaniem: Czy lubisz taką ciepłą pogodę? Jaki rodzaj prezentów za zwyczaj kupujesz dla swojej mamy? Gdzie dostałaś takie buty?
  9. Nie bój się małej pogawędki. Staraj się żeby rozmowa była lekka i radosna. Nawet jeżeli na coś narzekasz, upewnij się że jest to coś, z czego oboje jesteście niezadowoleni, a wyróżniaj pozytywy – jak taka sytuacja może być unikniona w przyszłości, lub alternatywy. Wielu rozmówców twierdzi że, kiedy to możliwe najlepiej postępować zgodnie z zasadą 30/70 (30% rozmowy, 70% słuchania) podczas pogawędek.
  10. Przedstaw się na końcu rozmowy. To może być tak proste jak powiedzenie „O, przy okazji, nazywam się …”. Jak tylko się przedstawisz, druga osoba zwyczajnie zrobi to samo. Zapamiętaj jego lub jej imię! Jeżeli pokażesz że pamiętasz rzeczy z Waszych poprzednich rozmów z tą osobą, nie tylko będziesz wyglądać inteligentnie, ale on lub ona zobaczy, że przykładasz uwagę i chęci w tym aby być dobrym przyjacielem.
  11. Zainicjuj spotkanie. Możesz rozmawiać całym sercem ale to nie da Ci przyjaźni jeżeli nie stworzysz możliwości dla następnej rozmowy lub spotkania. Jest to szczególnie ważne kiedy spotykasz kogoś kogo prawdopodobnie już nie spotkasz znowu. Jeżeli odkryjesz, że osoba z którą rozmawiasz ma wspólne zainteresowania, zapytaj jego lub ją więcej o ten temat i jeżeli to jest odpowiednie, czy spotykają się razem z innymi (w klubie, na przykład), aby rozwijać to zainteresowanie. Jeżeli tak, to idealna okazja aby zapytać o przyłączenie się do nich. Jeżeli jasno wyrazisz zainteresowanie (kiedy? Gdzie? Czy każdy może przyjść?), prawdopodobnie Cię zaproszą. Jeżeli masz klub, zespół, itp. który masz nadzieję że się im spodoba, wykorzystaj okazję aby dać im swój numer lub adres e-mail i zaproś ich do siebie.
  12. Zaproś ich na lunch lub kawę. To da Ci lepszą okazję do rozmowy i poznania się nawzajem troszeczkę lepiej. Dobrym sposobem na przedłużenie znajomości jest powiedzenie: „Hej, wiesz, muszę lecieć, ale jeżeli kiedyś chcesz pogadać podczas lunchu lub kawy albo kiedykolwiek, dam Ci mój numer telefonu/adres e-mail.” Daje to tej osobie możliwość skontaktowania się z Tobą; oni mogą ale nie muszą dać Ci swoje dane w zamian, ale to jest OK. Może nie mają czasu na nowych przyjaciół – nie bierz tego do siebie! Po prostu zaoferuj swoje informacje kontaktowe temu, kto tylko wydaje się być potencjalnie dobrym przyjacielem a ewentualnie ktoś się odezwie.
  13. Nie rób nic aby naciskać kogoś aby był Twoim przyjacielem. Nigdy nie besztaj znajomych za niezaproszenie Cię na przyjęcie, na przykład; nie dzwoń do kogoś raz za razem albo nie wpadaj do niego niezapowiedziany (chyba że ustaliliście że niezapowiedziane wizyty są OK); i powstrzymaj się od przesiadywania zbyt długo. Generalnie, traktuj przyjaźń powoli i nie próbuj zmusić intymności do szybkiego rozrostu; zmiana ze znajomości na przyjaźń może zabrać dużo czasu. Jeżeli nie jesteś pewien co do tempa Twojej nowej przyjaźni, spotkaj się ze swoim przyjacielem i zapytaj bezpośrednio. Za dużo, za szybko, może przestraszyć lub zdeprymować, a nie każdy jest w stanie powiedzieć „Zwolnij…” – zamiast tego, może wszystko pobiec w druga stronę!
  14. Bądź lojalny względem przyjaciela. Prawdopodobnie słyszałeś o przyjaźni zależnej od pogody. To taka przyjaźń która jest szczęśliwa kiedy wszystko idzie w porządku, ale nigdzie nie ma jej w okolicy, kiedy jest naprawdę potrzebna. Częścią bycia przyjacielem jest bycie przygotowanym na poświęcenia swojego czasu i energii aby pomóc Twoim przyjaciołom. Jeżeli przyjaciel potrzebuje pomocy w nieprzyjemnych obowiązkach domowych, lub jeżeli on albo ona potrzebuje tylko ramienia do oparcia, bądź tam. Jeżeli Twoi przyjaciele żartują, śmiej się z nimi. Nigdy nie narzekaj na przyjaciela.
  15. Bądź dobrym przyjacielem. Jak tylko zaczniesz spędzać czas z potencjalnymi przyjaciółmi, pamiętaj o swojej części (np. inicjowanie niektórych aktywności, pamiętanie o urodzinach, pytanie jak ta osoba się czuje) albo przyjaźń stanie się niezbalansowana i niełatwość lub dystans może się zwiększyć.
  16. Bądź rzetelny. Jeżeli Ty i przyjaciel zgodzicie się spotkać gdzieś, nie spóźnij się i nie wystawiaj go do wiatru. Jeżeli nie wyrobisz się na czas lub nawet w ogóle, zadzwoń tak szybko jak tylko się zorientujesz. Przeproś i poproś o zmianę terminu. Nie zmuszaj do czekania niespodziewanie; to niegrzecznie i to zdecydowanie nie jest najlepszy sposób na uruchomienie potencjalnej przyjaźni. Kiedy mówisz że coś zrobisz, zrób to. Bądź kimś o kim ludzie wiedzą że mogą na niego liczyć.
  17. Bądź dobrym słuchaczem. Wiele ludzi myśli, że aby być widzianym jako „materiał na przyjaciela” muszą wydawać się bardzo interesujący. Dużo ważniejsza niż to , jednakże jest zdolność pokazania że jesteś zainteresowany innymi. Słuchaj uważnie tego co ludzie mówią, pamiętaj ważne szczegóły o nich (ich imiona, ich preferencje i to czego nie lubią), zadawaj pytania o ich zainteresowania i po prostu poświęć trochę czasu aby nauczyć się o nich więcej. Nie chcesz być facetem lub dziewczyną, którzy zawsze mają lepszą opowieść niż wszyscy wokół lub którzy zmieniają temat niespodziewanie zamiast kontynuować tok rozmowy. Tacy ludzie wydają się być zbyt mocno zapatrzeni w siebie aby być dobrymi przyjaciółmi – „jednoosobowy statek” jest porażką.
  18. Bądź godny zaufania. Jedną z najlepszą rzeczy z posiadania przyjaciela jest to że masz kogoś z kim możesz porozmawiać o wszystkim, nawet o tajemnicach które możesz ukryć przed resztą świata. Kluczem do bycia dobrym powiernikiem jest zdolność zachowania tajemnic, więc tajemnicą nie jest że nie powinieneś mówić innym ludziom rzeczy które zostały Tobie powiedziane w tajemnicy. Pamiętaj, że niedawne badania pokazują że ludzie rzadko utrzymują tajemnice. Zanim ludzie nawet poczują się pewni otwierając względem Ciebie, musisz jednakże zbudować zaufanie.
  19. Mądrze dobieraj przyjaciół. W miarę jak zaprzyjaźniasz się z większą ilością ludzi, możesz przekonać się że z niektórymi łatwiej jest się porozumieć niż z innymi. Podczas gdy zawsze dajesz ludziom pomoc w zwątpieniu, czasami zdajesz sobie sprawę z tego że niektóre przyjaźnie są niezdrowe, tak jak wtedy gdy osoba jest obsesyjnie w potrzebie lub chce Cię kontrolować, cały czas jest krytyczna, , albo wprowadza niebezpieczeństwo lub zagrożenia do Twojego życia. Jeżeli to jest problem uwolnij swoje życie od przyjaźni tak zgrabnie jak to tylko możliwe. Zajmij się wcześniej innymi rzeczami, takimi jak nowa możliwość wolontariatu, tak abyś mógł szczerze powiedzieć że nie masz wystarczająco dużo czasu w swoim rozkładzie dnia aby spędzać z nimi czas (ale nie zamieniaj ich czasu na czas z innymi przyjaciółmi; mogą to zauważyć i stać się zazdrośni, co spowoduje większy dramat). Szanuj tych poznawanych przyjaciół, którzy wywierają pozytywny wpływ na Twoje życie, i postaraj się jak najlepiej aby pozytywnie wpływać na ich życie.
  20. Połóż nacisk na Twoje dobre, unikalne cechy. Jesteś zabawny? Jeżeli tak, wspaniale, trochę humoru zawsze sprawia że rozmowa jest lekka i wesoła, a ludzie lubią być w pobliżu kogoś kto ich rozśmiesza. Jeżeli jesteś taki jak ja i masz dziwaczny, inny rodzaj humoru, upewnij się że dajesz im znać że rzeczy które mówisz są właściwie żartem, więc nie wyjdziesz po prostu na dziwaka. W ten sposób zrozumieją trochę też Ciebie, co może potencjalnie rozniecić ich zainteresowanie. Jeżeli jesteś niepowtarzalną osobą, to pokaż to!
  21. Bądź dobrym człowiekiem. On/ona zostanie z nim zarówno w dobrych jak i złych chwilach. Nigdy, przenigdy nie żartuj i nie podśmiewaj się ze swoich przyjaciół przed innymi. Jeżeli ktoś sobie żartuje z niego/niej, dobry przyjaciel przyjdzie aby ochronić lub wspierać swojego przyjaciela.
  22. Znajdź pracę, wiele ludzi spotyka się i udziela towarzysko w ten sposób. Nigdy nie wiesz, kogo tam poznasz. Nie jedna przyjaźń (a nawet miłość) zaczęła się we wspólnej kuchni w biurze!
  23. Bądź pewny siebie. Wiele ludzi nie jest do końca pewnych siebie. Podchodzą z rezerwą, są nieśmiali i boją się rozpocząć rozmowę. Zrób wysiłek i zacznij rozmawiać, bez znaczenia jak bardzo będzie to niekomfortowe uczucie.
  24. Nie oddzielaj swojego przyjaciela od reszty grupy. Niektórzy ludzie są zazdrośni o swoich przyjaciół jeżeli oni rozmawiają z innymi lub zaprzyjaźniają się z nimi. Większość ludzi nie lubi tego i nie chcieli by z Tobą się zadawać.
  25. Używaj różnych stron internetowych, aby poznawać nowych przyjaciół! Strony takie jak np. Portale Randkowe zostały stworzone aby pomóc ludziom poznawać nowych przyjaciół zamiast umawiać się na randki.

  Co robić, aby łatwiej znaleźć nowych przyjaciół?

  Naucz się zabawiać. Stwórz powód dla którego ludzie mieli by chcieć przychodzić do Ciebie. Zaoferuj ludziom coś czego jeszcze nie mają. Pomimo że nie chcesz aby basen czy konsola do gier były jedynymi powodami do przyjścia do Ciebie, dadzą Ci możliwość udzielać się towarzysko z ludźmi a im samym poznać Cię lepiej.

  Wejdź do sieci i znajdź ludzi którzy lubią popływać i przyjęcia na świeżym powietrzu. Zaproś nowych ludzi którym czujesz że możesz ufać i po prostu bądź przyjacielski. Niech to będzie spotkanie grupowe tak abyś nie był tam jedyną osobą. Upewnij się że będzie tam trochę przyjaciół których znasz, aby przełamać lody.

  przyjaciele biorą udział w wyścigu gokartów
  Wspólne wyjście na gokarty to gwarancja świetnej zabawy dla całej paczki znajomych

  Przyjaźń wymaga tolerancji i sprowadza się do tego jak wiele możesz dać i przyjąć. Nie powinniśmy ich oceniać bazując na naszych własnych wartościach. Staraj się być maksymalnie empatyczny i minimalnie oceniający. Zaakceptuj swojego przyjaciela takim jaki jest. Jak tylko spróbujesz go zmieniać, to będzie ten moment kiedy Twój kompan będzie zestresowany.

  Szukasz przyjaciół, a może liczysz na relację romantyczną? Sprawdź naszego bloga, gdzie dzielimy się sprawdzonymi radami dla osób, które chcą kogoś poznać!

  Niech Twoi przyjaciele poznają także Twoją rodzinę aby było więcej szans na kontakt pomiędzy Wami. Szczera przyjaźń jest oparta na rozmowie, a więc nie unikaj tematów o rodzinie. Takie pogawędki będą was zbliżać do siebie nawzajem.

  Oprócz nauki zabawiania, spróbuj być unikalnym w przyciąganiu uwagi. Kiedy masz coś ciekawego co ludzie mogą się od Ciebie dowiedzieć, będą kręcić się wokół Ciebie i zadawać Ci pytania. Dzieje się tak za zwyczaj, kiedy wiesz dużo o czymś ogólnie postrzeganym jako skomplikowane, kontrowersyjne lub czymś czym możesz wzniecić dużą dyskusję. Niektórzy z najbardziej interesujących ludzi których spotykasz mogą mieć ogromną bazę wiedzy jeżeli chodzi o politykę, niektóre religie lub dziwne tematy, takie jak astronomia czy wróżbiarstwo.

  Nie musisz być super gwiazdą aby być zabawnym. Nie musisz nawet robić pajacyków. Musisz być jednak pozytywny i przyjazny, tak aby ludzie czuli się dobrze i doceniani kiedy są blisko Ciebie.

  Od pierwszej rozmowy, którą z kimś przeprowadzisz musisz używać języka ciała aby przekazać że jesteś uprzejmy, nie straszny i dostępny. Uśmiechaj się często, śmiej bardzo często i utrzymuj kontakt wzrokowy. Twoimi słowami, bądź pewny, nie bądź tchórzem, protekcjonalny czy złośliwy.

  Internet jest wspaniałym miejscem aby nawiązywać przyjaźnie, ale… łatwo jest także poświęcić wiele czasu w sieci na kogoś o kim myślisz jak o przyjacielu, a potem nigdy się nie spotkacie z powodu małej ilości czasu i dużej odległości. Spodziewaj się że będziesz musieć przedzierać się przez wiele ludzi online zanim znajdziesz tą odpowiednią dla Ciebie. Spraw że będziesz wyglądać pięknie, zrób przemianę. Możesz wybrać się też na wydarzenia dla singli i zaznaczyć, że szukasz przyjaciół.

  Jeżeli masz przyjaciela który zna jakichś fajnych ludzi, z którymi nie jesteś zaznajomiony, poproś ich aby zaprosili tych ludzi aby dołączyli się do Was dwojga. To wspaniały sposób na poznanie nowych znajomych którzy mają wspólne zainteresowania.

  Niech przyjaźń rozwinie się naturalnie. Nie zmuszaj przyjaźni ponieważ to nie będą Twoi prawdziwi przyjaciele jeżeli nie możesz być sobą pomiędzy nimi. Wiedz, że to nie jest żadna dyscyplina naukowa. Nie ma idealnej metody na zdobywanie przyjaciela. To naturalny proces i jeżeli tak się wydarzy, to tak się wydarzy.

  Upewnij się że jesteś otwarty na nowe możliwości. Nigdy nie wiesz co jest dla Ciebie dostępne, jeżeli nie możesz na to spojrzeć. Przyjaźń to uczucie które sprawia że człowiek jest szczęśliwy i czuje się komfortowo. Nie ważne czy dotyczy osoby, rzeczy, czy czegoś innego.

  Dlaczego nie możesz znaleźć przyjaciół?

  Możesz zmienić siebie, ale tylko dla siebie. Nie próbuj się zmienić tylko po to aby pasować do zdobywania nowych przyjaciół. Naprawdę dobry przyjaciel czasami robi rzeczy których nie chce robić, takie jak pomaganie przyjacielowi w przeprowadzce lub pójście na koncert zespołu którego tak naprawdę nie lubisz, ale nie powinieneś naciskać aby zrobić coś co uważasz za złe.

  trzy koleżanki ze szkoły siedzą razem na murku w trakcie przerwy między zajęciami
  Przyjaźń to wiele niesamowitych momentów, które wspólnie będziecie przeżywać

  Nie bądź nieszczery w swoich przekonaniach, a jeżeli to sprawi że stracisz trochę przyjaciół, lepiej Ci będzie bez nich. Przekonasz się także że integralność może pomóc Ci zdobyć lepszych przyjaciół. A jeżeli po prostu „będziesz sobą” zdobędziesz przyjaciół którzy lubią Cię za to kim jesteś.

  Nigdy nie opuszczaj starych, dobrych przyjaciół ,ponieważ mógłbyś polubić kogoś innego bardziej. To jest wielki, zły błąd. To wspaniałe mieć różne grupy przyjaciół, ale jeżeli opuścisz jedną grupę dla innej, możesz niedługo zostać bez przyjaciół w ogóle. Zapamiętaj powiedzenie, „Zdobywaj nowych przyjaciół, ale zatrzymuj starych. Jeden jest srebrem, ale inny jest złotem”.

  Nie próbuj kupić przyjaciół dając ludziom prezenty lub pieniądze. Mimo że miło jest czasami dać przyjacielowi prezent, jeżeli przesadzisz, to samo prosi się o kłopoty. Osoba, która „będzie Twoim przyjacielem” bez odpowiedzi kilkoma małymi rzeczami w rewanżu, kiedy kupujesz jemu lub jej rzeczy, prawdopodobnie po prostu lubi rzeczy które jej dałeś – nie Ciebie. To jest długa droga. Także, nie proś za często przyjaciół aby kupowali Ci rzeczy takie jak cukierki z automatu. Możesz zostać postrzegany jako nieznośny, lub wykorzystujący okazję człowiek, może nawet chciwy lub niewdzięczny.

  Nie bądź zbyt władczy. Nie rozkazuj swoim przyjaciołom naokoło i nie mów im aby robili rzeczy cały czas tak jak Ty chcesz, nawet jeżeli tego nie lubią. Daj im być tymi kim chcą być i daj im znać że ich kochasz za to kim są.

  PS. Jeśli szukasz gorących i niezobowiązujących spotkań, zobacz ogłoszenia kobiet chetnych na sex randki w serwisie TylkoFun.