Sympatia

Ponad 4,5 miliona zarejestrowanych kont i przeszło 18 milionów zdjęć potencjalnych partnerów oferuje swoim użytkownikom portal Sympatia.pl, który we wrześniu 2012 r. obchodził 10-lecie istnienia.

Strona główna nie jest zachęcająca- duża reklama w nagłówku i niezbyt atrakcyjny layout zupełnie nie kojarzą się z budowaniem relacji i poszukiwaniem partnera. Nie warto jednak ufać pierwszemu wrażeniu, bowiem serwis jest mocno rozbudowany i ma wyjątkowo szeroką ofertę. Po dokonaniu bezpłatnej rejestracji (wymagana pełnoletność), która zajmuje dosłownie kilka chwil (podajemy tylko podstawowe dane, resztę uzupełniamy później), do dyspozycji otrzymujemy podstawowe funkcjonalności serwisu. Przeglądanie kont innych użytkowników, możliwość stworzenia własnej wizytówki, dodawanie zdjęć i odbieranie wiadomości wydaje się być wystarczające na początek, ale szybko okazuje się, że aby w pełni wykorzystać ofertę- na przykład bez ograniczeń kontaktować się z użytkownikami czy sprawdzać kto odwiedza nasz profil- powinniśmy dokonać zakupu abonamentu. Ceny są uzależnione od okresu na jaki użytkownik decyduje się korzystać ze wszystkich przywilejów, i tak:

  • od 12,90 zł/m-c zapłacimy za jeden miesiąc używania portalu,
  • 29,70 zł to cena 3-miesięcznego abonamentu (9,90 zł/m-c),
  • 47,40 zł kosztuje abonament 6-miesięczny (7,90 zł/m-c),
  • 82,80 zł to opłata roczna (6,90 zł/m-c).

Ważnym krokiem przy rozpoczynaniu przygody z portalem jest kompletne wypełnienie profilu osobowego, o czym przypomina nam na głównej stronie odpowiednia zakładka. I rzeczywiście- dodanie zdjęcia, a nawet całego fotoalbumu, krótka charakterystyka wyglądu i wymarzonego partnera, opisanie swojego hobby, zainteresowań i wartości sprawia, że nasz profil staje się unikatowy i łatwiejszy do znalezienia w milionowym tłumie użytkowników. Uzupełnienie danych wymaga czasu i inwencji, ale na szczęście nie jest obowiązkowe i bez tego również możemy poruszać się po serwisie. W oparciu o szeroki zakres danych profilowych użytkowników serwisu- mamy do dyspozycji rozbudowane kryteria wyszukiwania, które dają zarejestrowanym osobom możliwość znalezienia partnera w oparciu o szczegółowe wytyczne. Możemy na przykład wyszukać tylko niebieskookich brunetów spod znaku Skorpiona.

Niewątpliwym atutem portalu są porady i artykuły ekspertów, dotyczące nie tylko sfery uczuciowej, ale też w zakresie stylu, wizerunku i psychologii. Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony użytkowników- portal rozszerzył swoje działania poza strefę internetu i organizuje specjalne warsztaty tematyczne (na razie tylko w Warszawie), na których eksperci bezpośrednio i z wykorzystaniem dodatkowych technik opowiadają zainteresowanym o skutecznym szukaniu miłości, idealnej pierwszej randce czy zasadach życia w związku. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów otrzymuje w prezencie miesięczny pakiet przywilejów w Sympatii.

Na stronie możemy również przeczytać historie szczęśliwych par skojarzonych dzięki portalowi. Ilustrowane zdjęciami opowieści są przyjemnym potwierdzeniem, że poszukiwanie miłości czy bratniej duszy przez internet jest możliwe, a happy end  zdarza się nie tylko w komediach romantycznych.

Warta polecenia jest na pewno ‘Strefa Rozrywki’, w której znajdziemy wirtualną wersję popularnej kiedyś gry karcianej o nazwie Flirt. Po wybraniu drugiego gracza i zaproszeniu do gry- możemy z talii kart wybrać pytania w stylu ‘Co Cię kręci?’, ‘Szybka randka?’ lub zaskoczyć ‘przeciwnika’ zabawnym ‘Aż mi cieknie ślinka’ czy ‘Pszczółeczko’. Gra jest warta świeczki- może akurat okaże się, że przypadkowo zagadnięty przystojniak31 z Konina będzie tym jedynym?

Sympatia.pl posiada kanał filmowy w portalu You Tube oraz  profil w portalu społecznościowym Facebook, jest również dostępna w wersji mobilnej dla systemów Android i telefonów BlackBerry. Do dyspozycji mamy Biuro Obsługi Klienta, które oferuje telefoniczną pomoc w dni robocze w godzinach 8-20.

Portal działa na szeroką skalę i choć sprawia wrażenie adresowanego głównie do ludzi młodych- może się pochwalić największą liczbą zarejestrowanych użytkowników spośród wszystkich portali randkowych w Polsce. Można śmiało stwierdzić, że 10 lat doświadczenia w kreowaniu, wspieraniu i budowaniu więzi międzyludzkich procentuje z każdym kolejnym miesiącem działalności. Warto też zwrócić uwagę, że portal Sympatia.pl zajął 1. miejsce w teście serwisów randkowych, który w 2011 roku zorganizował miesięcznik Komputer Świat. (wyniki tutaj).