eDarling


W 2010 roku na polski rynek weszła platforma randkowa eDarling.pl, która już od 2008 roku podbija europejskie kraje. W sumie berlińskiej firmie udało się zgromadzić ponad 13 milionów użytkowników, między innymi w Holandii, Szwajcarii, Belgii czy Hiszpanii. Duża kampania marketingowa w telewizji sprawiła, że w Polsce serwis szybko stał się popularny i zanotował przeszło 2 miliony aktywnych kont. Co oferuje swoim użytkownikom?

Po otwarciu strony wita nas dość oszczędny layout- jasne, przejrzyste instrukcje, optymistyczne motto i miłe dla oka zdjęcie zachęcają do rejestracji. Po wpisaniu dosłownie kilku danych (adres e-mail, płeć i hasło)- automatycznie, bez potwierdzania rejestracji poprzez e-mail, zostajemy zalogowani do naszego profilu i poproszeni o wypełnienie testu osobowości. Pierwszych kilka stron jest całkiem przyjemnych, ale kolejne pytania stają się nużące i przyprawiają o lekką irytację. Można co prawda tymczasowo zawiesić wypełnianie testu ale to oznacza wylogowanie z serwisu. A zatem nie pozostaje nic innego jak tylko w skupieniu odpowiedzieć na 280 pytań- w całości lub na raty (istnieje możliwość przerwania testu na poszczególnych etapach i powrotu do niego w innym terminie, należy jednak dokończyć w ciągu kilku dni, później nasze dotychczasowe odpowiedzi zostają automatycznie skasowane).

Zadawane pytania dotyczą głównie osobowości, oczekiwań wobec potencjalnego partnera, zainteresowań, ale też miejsca zamieszkania czy statusu materialnego. Szczegółowe odpowiedzi są niezbędne do stworzenia profilu osobowości, który w formie przystępnego opisu jest dostępny w interfejsie użytkownika. Dodatkowo- już na tym etapie częściowo wskazujemy jakiego partnera poszukujemy, pozostałe kryteria możemy ustalić w rozbudowanym interfejsie, do którego dostęp uzyskujemy po zakończeniu testu.

Po wypełnieniu testu możemy zdecydować o kupnie pakietu Premium lub Premium Plus. Ponieważ pakiet podstawowy, który obejmuje jedynie opracowanie profilu osobistego oraz otrzymywanie propozycji partnerów i wiadomości od użytkowników, szybko okazuje się niewystarczający- portal oferuje następujące rodzaje członkostwa:

  • Premium, które daje nam możliwość nieograniczonej komunikacji, wgląd do wszystkich zdjęć, a nasz profil jest częściej proponowany innym użytkownikom,
  • Premium Plus to dodatkowo weryfikacja tożsamości, potwierdzenia odczytania wysłanej wiadomości oraz dostęp do rozbudowanego profilu osobowości.

Ciekawą opcją dodatkową jest tzw. Gwarancja Kontaktu. Serwis- w ramach zakupu konta Premium na 6 miesięcy- zapewnia użytkownikowi nawiązanie minimum 10 kontaktów z innymi subskrybentami (przy 12-miesiecznym abonamencie gwarancja obejmuje minimum 20 kontaktów). W przypadku niewywiązania się przez portal z tego zobowiązania- użytkownik otrzymuje kolejny okres członkostwa Premium w prezencie. Jednak aby Gwarancja Kontaktu zadziałała użytkownik jest zobowiązany do: samodzielnego nawiązania minimum 4 kontaktów (przy abonamencie 12-miesięcznym- minimum 8 kontaktów), starannego wypełnienia danych profilowych, posiadania aktywnego konta Premium i regularnego logowania się na nie.

Na stronie czeka na nas dużo porad z zakresu psychologii, związków i seksualności. Ponieważ z portalem współpracują naukowcy m.in. z USA, Niemiec i Holandii, można przypuszczać, że merytoryczna wartość zamieszczanych w nim tekstów jest wysoka, a znajdujące się tam porady stworzone zostały w oparciu o psychologiczną i socjologiczną wiedzę współpracowników serwisu.

Nieodłączną częścią niemal każdego dużego portalu randkowego są historie miłosne osób skojarzonych przez dany serwis- także na eDarling.pl możemy przeczytać wzruszające, zabawne i pełne ciepła historie osób, które znalazły tu miłość. Informacje na temat bieżących wydarzeń w serwisie można także znaleźć w portalach społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Google+. Dla osób, które w trakcie użytkowania portalu natkną się na niespodziewane problemy przygotowano natomiast telefoniczne Biuro Obsługi Klienta, czynne w dni robocze od 9.00 do 18.00, w pozostałe dni pytania można zadać mailowo przy użyciu formularza kontaktowego, na stronie znajdują się też wszystkie dane adresowe. To ważne, bo powoduje, że serwis jest wiarygodny dla użytkowników. Warto zajrzeć i się przekonać- eDarling to naprawdę profesjonalne biuro matrymonialne.