Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Randki.org

Randki.org

  Dlaczego samotne osoby w wieku 50+ mają problemy ze znalezieniem partnera? Czy to presja społeczeństwa – że nie wypada, że rozwodnik czy wdowa nie powinni się ponownie wiązać, randki to już nie dla nich? Portal randki.org udowadnia, że nie musi tak być. To raj dla dojrzałych osób szukających miłości.

  Pamiętam jak ze zdumieniem oglądałam ‘Rozmowy w toku’. Chyba nigdy wcześniej nie miałam tak zdziwionej miny – moja ciocia w telewizji, w TVNie? O co chodzi?! Okazało się – i nie wiedziałam tego wcześniej – że moja ciocia poznała swojego obecnego męża przez Internet, mało tego – on się jej oświadczył na wizji, a ona te oświadczyny przyjęła.

  Jakby było mało – w programie spotkali się po raz pierwszy, a wcześniej rozmawiali tylko przez internet. Poznali się na stronie randki.org. Dodatkowo obydwoje byli wdowcami 50+. Przeżyłam szok, ale teraz nie widzę w tym nic złego, co więcej – uważam, że dobrze się stało i jestem z nich dumna, że się odważyli.

  Rejestracja za darmo na stronie z randkami dla seniorów 50+ randki.org
  Randki.org to prosta strona, gdzie osobom dojrzałym oraz seniorom najprościej o znalezienie prawdziwej miłości

  Niemniej, moje zdziwienie częściowo odzwierciedla stanowisko społeczeństwa wobec takich osób. Już sam fakt zaproszenia ich do tego programu pokazuje, że nie jest to sytuacja mieszcząca się w normach i powszechnych standardach. A z drugiej strony – czy można odebrać tym osobom prawo do ponownego szczęścia?

  Portale randkowe, które można znaleźć w sieci, wydają się być adresowane głównie do ludzi młodych. Zdjęcia szczęśliwych par – wręcz nastolatków – niekoniecznie odzwierciedlają grupę potencjalnych użytkowników serwisu, ale oczywiście dają do myślenia. Trudno jednoznacznie określić przedział wiekowy docelowych użytkowników po samym zdjęciu na głównej stronie, ale faktem jest, że w dużej mierze to właśnie osoby młode dominują na portalach randkowych. Czy portal kierując do nich swą ofertę zamyka drzwi dla osób starszych?

  Gdy już w pełni poznałam wspomnianą, zdumiewającą historię rodzinną – postanowiłam dowiedzieć się więcej na temat serwisów randkowych. W Internecie jest ich całkiem sporo, niektóre wyraźnie skierowane do osób młodych, inne dostosowane do potrzeb osób w każdym wieku. Jeden z tych uniwersalnych, o którym wspomniała też w Rozmowach w Toku ciocia, to Randki.org. Co to za strona?

  Zajrzałam z ciekawości – wprost nie mogłam uwierzyć w 55-letnią Panią tak po prostu surfującą po serwisie randkowym. Okazało się, że Randki.org to typowy bezpłatny serwis towarzyski, który poza ofertami randek nie daje do dyspozycji żadnych dodatkowych narzędzi. Po krótkiej rejestracji otrzymałam wgląd w profile innych użytkowników, mogłam swobodnie przeglądać ich zdjęcia i opisy, wysyłać wiadomości.

  Trochę poszperałam i ze zdziwieniem odkryłam, że w serwisie jest zarejestrowanych sporo osób z grupy wiekowej 40+. To ważne, bo duża ilość użytkowników z danej grupy wiekowej pozwala na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów. Nie chciałabym zanudzać tutaj przepisywaniem regulaminu serwisu, który jest przecież dostępny na stronie internetowej. Podsumowując – polecam zajrzeć każdemu, a szczególnie osobom starszym – miłość w Internecie można znaleźć bez względu na wiek.