Przejdź do treści
Strona główna » Blog » PORADNIK: Randki online dla każdego!

PORADNIK: Randki online dla każdego!

  Dziś każdy jest w internecie, randki w sieci zatem nikogo nie powinny dziwić! Często to w świecie cyfrowego datingu prędzej znajdziesz wymarzoną drugą połówkę. Jak połapać się w tej dżungli? Na jakim portalu z randkami online się zarejestrować? Czego nie robić? Opisaliśmy to wszystko dla Ciebie w naszym poradniku randek online!

  Dlaczego musisz założyć konto na portalach randkowych?

  Strony do randkowania online zyskują na popularności z roku na rok. Do tego nie są uważane za żadne tabu. To po prostu sposób poznawania partnerów na miarę XXI wieku!

  Nie tracisz czasu na ludzi, którzy Cię nie interesują. Poznajesz od razu takie osoby, z którymi szybciej nawiążesz relacje. Przekonaj się sam, że plusy randek internetowych znacząco przeważają nad ich wadami!

  Jakie są plusy randek w sieci?

  • Możesz poznać ludzi w dowolnym momencie. Kalendarz i obowiązki Cię nie ograniczają!
  • Rozmowy nie są tak niezręczne i możesz być sobą
  • Nie masz obowiązku spotykać się z kimś twarzą w twarz. Do tego wszystkie serwisy randkowe doskonale chronią dane osobowe, co gwarantuje bezpieczeństwo
  • Możesz bezpiecznie wymieniać się fotkami i filmikami
  • Możesz rozmawiać na neutralnym gruncie i sprawdzić przed spotkaniem, czy coś was łączy
  • Profil danej osoby pozwoli Ci szybko podjąć decyzję co do znajomości
  • To znacznie tańsza opcja niż np. wyjście do klubu – większość serwisów randkowych wymaga niewielkiej miesięcznej opłaty lub jest w pełni darmowa

  Plusów wynikających z randkowania online jest naprawdę wiele. Na naszej stronie znajdziesz jeszcze jeden tekst o tym, dlaczego warto randkować online. Lepiej na niego również rzuć okiem!

  Największe minusy internetowych randek

  • Może przejść w formę związku na odległość, a to, niekiedy, jest trudne do utrzymania.
  • Ludzie zwyczajnie mogą kłamać na swój temat. Łatwiej jest to robić, gdy nie widzi się rozmówcy przed sobą
  • Po drugiej stronie może być ktoś niebezpieczny. Na szczęście administracja stron z randkami czuwa nad bezpieczeństwem użytkowników.
  • Ktoś może Cię oszukać co do swojego wyglądu. Niektórzy wysyłają swoje zdjęcia sprzed lat… lub pobrane z internetu!
  Para seniorów siedzi na ławce w parku i się przytula, wspominając przy tym dawne czasy
  Nasi dziadkowie opowiadali nam o tym, jak poznali się np. w szkole. My pewnie będziemy opowiadać o Tinderze, Badoo czy innych stronach z randkami online!

  Jak wybrać najlepszą stronę z randkami?

  Jeśli naprawdę chcesz zacząć korzystać z serwisów randkowych, upewnij się, że wybrana przez Ciebie strona jest popularna i jest bezpieczna. Sprawdź również ilu użytkowników jest na tym serwisie randkowym. Niewielkich rozmiarów baza nie zaoferuje odpowiedniej szansy poznania kogoś interesującego, a także może wskazywać na to, że portal jest oszustwem.

  NIE WIESZ JAKI PORTAL RANDKOWY WYBRAĆ? SPRAWDŹ NASZE RECENZJE STRON Z RANDKAMI I WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ WITRYNĘ DLA SIEBIE!

  Strona musi również oferować wszystkie środki bezpieczeństwa, dzięki czemu wzbudzi Twoje zaufanie. Dobre witryny randkowe nie wymagają od Ciebie podawania żadnych danych wrażliwych jak np. adres zamieszkania.

  Większość portali stosuje opłatę abonamentową, ale są i takie, które oferują bezpłatny dostęp przy ograniczonych funkcjach. To dobry sposób na to, aby dowiedzieć się, czy strona jest faktycznie dla nas. Czy ma wystarczającą ilość funkcji, a użytkownicy są ciekawi, a przede wszystkim – prawdziwi?

  Sporą popularnością cieszą się takie portale, które gromadzą osoby o podobnych zainteresowaniach, hobby i wartościach. Może warto zarejestrować się na takim portalu tematycznym? Nawet jeśli będzie tam mniej osób niż na stronach takich jak Tinder czy Sympatia, poznasz ludzi blisko odpowiadających Twoim zainteresowaniom, co zwiększy szanse na udany związek!

  Internet pozwala nam szukać i znajdować nisze, jak nigdy dotąd. Możesz korzystać z witryn datingowych, aby poznawać setki partnerów odpowiadających Twoim preferencjom. Dobre strony randkowe pozwalają Ci korzystać z zaawansowanych wyszukiwarek, aby określić każdy element Twojej idealnej wybranki. Rejestruj się na stronach pozwalających na używanie wyszukiwarki partnerów, a bez problemu znajdziesz kogo tylko chcesz, np. krępą kobietę o wzroście 1,70 m z dziećmi i tatuażami na nogach. Serio, znajdziesz każdego!

  Romantyczny spacer zakochanej pary na plaży w trakcie zachodzącego słońca
  Zastanów się już teraz, gdzie zabrałbyś na randkę dziewczynę, którą poznasz na portalu randkowym

  Stwórz najlepszy profil na portalu randkowym!

  Wybrałeś już swój portal randkowy, a nawet założyłeś na nim profil? W takim razie czas rozpocząć randkowanie online! Jeśli już masz konto przez jakiś czas, ale dziewczyny nie chcą się z Tobą kontaktować, być może musisz coś poprawić ze swoim profilem. Dlatego opisaliśmy dla Ciebie najczęstsze błędy na profilach randkowych, a także dzielimy się kilkoma cennymi poradami.

  Jak ulepszyć profil na stronie z randkami?

  Profile to jedyny sposób komunikacji z osobą przed pierwszym kontaktem, stąd też chcesz cieszyć się interesującym wprowadzeniem, które wyda się atrakcyjne dla osób odpowiadających Tobie. To Twoja wizytówka, dlatego zadbaj o to, by profil był jak najlepszy. Jak możesz go usprawnić?

  • Wybierz twórczy, unikalny nick, ale trzymaj się z dala od seksualnych nawiązań
  • Rozpocznij swój profil od oryginalnego tekstu, może lekko flirtując, lecz pozostając w dobrym tonie
  • Bądź szczery w opisie samego siebie. Wypisz swoje dobre i złe cechy (z przewagą dobrych). Nie zapomnij o swoich zainteresowaniach i wartościach
  • Zrób sobie kilka zdjęć, które przedstawiają Ciebie w Twoim otoczeniu
  • Sprawdź literówki i gramatykę, aby poprawić ewentualne błędy. Chcesz przecież zrobić dobre pierwsze wrażenie, prawda?
  • Zadbaj o to, by Twój profil był aktualny. Nie dawaj starych zdjęć!

  Jakich błędów nie popełniać wypełniając profil randkowy?

  Aby uniknąć rozczarowań randkami w sieci, chciałbyś na pewno, aby profil twojej wybranki wypełniony był zgodnie z prawdą. Podobnie powinno być z Twoim profilem – im lepiej go uzupełnimy prawdziwymi informacjami, tym większe prawdopodobieństwo, że odpowiednia osoba się zgłosi. Jakich błędów nie popełnić wypełniając nasz profil?

  Przede wszystkim: prawda

  Nie ma sensu kłamać. Naprawdę. Jeśli poważnie traktujesz portale randkowe, to wcześniej czy później, z którąś osobą postanowisz się spotkać. A wtedy wszystkie kłamstwa – począwszy od najbardziej oczywistych, dotyczących wyglądu, na mniej oczywistych jak zainteresowania skończywszy – wyjdą na światło dzienne. Pomyśl o tym, jak głupio poczułbyś się w takiej sytuacji. Dlatego pisząc o sobie, nie kłam i nie podkoloryzuj swoich opowieści.

  Kobieta leży w łóżku i przegląda aplikację randkową badoo
  Zainstaluj aplikację swojego ulubionego portalu randkowego, dzięki czemu będziesz mógł szybciej kontaktować się z innymi ciekawymi osobami!

  Jednak prawda to nie wszystko!

  Przesada we wszystkim – także w byciu prawdomównym – nie jest dobra. Pamiętaj, że portale randkowe nie są miejscem, w którym powinieneś powiedzieć o sobie absolutnie wszystko. I mówiąc wszystko mamy na myśli wszelkie Twoje smutki, wpadki i inne trudne sprawy. Lepiej omówić je z kimś zaufanym w trakcie spotkania.

  Pamiętaj, że musisz też pozostawić coś na randki. Jeśli wszystko o sobie zdradzisz już w samym profilu, nie pozostawisz swojej partnerce czy partnerowi nic do odkrycia w trakcie spotkań czy rozmów.

  Tajemnica zawsze pasjonuje najbardziej, a gra w otwarte karty jest ciekawa tylko w niektórych przypadkach i do pewnych granic. Jednak pamiętaj, że bycie tajemniczym nie oznacza, że masz kłamać.

  Za dużo radości, za dużo smutku

  Częstym błędem popełnianym przez osoby wypełniające profile randkowe jest nadmierne udawanie entuzjazmu. Wiele osób ucieka w drugą stronę – w skrajne wyrażanie negatywnych uczuć, jak czy ktokolwiek jest w stanie mnie pokochać?, tracę już nadzieję….

  Oczywiście, tego typu sformułowania także znajdują swoich amatorów. Zastanów się jednak, czy na pewno poszukujesz kogoś, kto ma syndrom opiekuna i szuka kogoś, kim będzie się mógł zaopiekować.

  Z kolei nadmierna radość jak Spotkajmy się jak najszybciej!, Zależy mi na czasie – lubię poznawać nowych ludzi! – brzmią jak skrajna desperacja. A osoba, która czyta tego typu opisy nie ma poczucia, aby miało znaczenie, jaka ona jest naprawdę, tylko że autor takiego komunikatu spotyka się praktycznie z każdym, szukając kogoś jak popadnie.

  młoda dziewczyna czatuje online z chłopakiem
  Jeśli dziewczyna z portalu randkowego szybko Ci odpisuje, to może być duża wskazówka, że liczy na coś więcej między wami

  Powielanie banałów

  Zastanów się: ile razy widziałeś takie hasła na portalach randkowych?

  • Jestem trochę szalona, lubię się zabawić
  • Jestem wrażliwy, ale też męski
  • Jestem inna niż wszystkie dziewczyny!
  • Jestem, jaki jestem
  • Jestem zwykłą dziewczyną

  Na pewno nie raz widziałeś takie puste zdania w opisach innych osób, co? Nie mówią one nic prawdziwego o osobach, które je piszą i absolutnie nie są w stanie wyróżnić nikogo z tłumu. Lepiej skorzystaj z prawdziwych cytatów z ulubionych piosenek, filmów czy książek, jeśli z trudnością przychodzi Ci pisanie o sobie.

  Kreatywność bywa wrogiem

  Warto jednak, abyś krytycznym okiem spojrzał na to, co napisałeś. Nie przesadzaj z patosem i zastanów się, czy naprawdę byś tak powiedział do kogoś, chcąc siebie opisać?

  Nie staraj się być ciekawy ponad wszystko i nie wybieraj zbyt tajemniczych i pokrętnych fraz, aby zaimponować osobie, która przegląda Twój profil. W większości przypadków kończy się to rozbawieniem i odrzuceniem tego profilu. No i para przepadła, a wszystko przez bycie kreatywnym na siłę.

  szczęśliwa para w ogrodzie
  Dobry profil na portalu randkowym to klucz do zdobycia pary na stronie randkowej. A taka relacja może szybko przerodzić się w romantyczny związek!

  O czym pamiętać podczas datingu online?

  Jedną z głównych pułapek jest zupełna anonimowość. Osoba na drugim końcu ekranu może być dokładnie tą, za którą się uważa lub też kimś zupełnie innym. Internet od zawsze istniał niosąc za sobą prawdopodobieństwo pełnej niejasności dla kogoś, kto zdecydował się z niego skorzystać.

  Wiele osób zaczyna fantazjować na temat drugiej osoby. Prowadzi to często do błędnych i nieprawdziwych wyobrażeń na temat potencjalnej partnerki. Najlepszym sposobem, by poznać czyjeś prawdziwe ja, jest zadawanie właściwych pytań. Jeśli rozmowa będzie się kleić, rozmówczyni sama zacznie się odkrywać wraz z kolejnymi wiadomościami.

  Bezpieczeństwo to podstawa. Nigdy nie podawaj możliwych do zidentyfikowania, osobistych informacji (np. numer telefonu, adres, miejsce pracy itp.) w swoim profilu. Zawsze podchodź do tego powoli i nie pozwól by ktoś wywierał na Tobie nacisk odnośnie podania informacji o sobie, którymi nie chcesz się dzielić. Ochrona siebie samego powinna być naszą drugą naturą.

  Podrywanie w sieci to nie właściwy moment na bycie przesadnie bezpośrednim i niecierpliwym. Jeśli taki będziesz, osoba czytająca Twój profil uzna, że nie jesteś ciekawym kandydatem na partnera. Dlatego pozwól relacji rozwijać się swoim tempem. Nie zaczynaj od razu od pytań dotyczących jej preferencji seksualnych.

  Zakochana para podczas wspólnego spaceru podczas zachodu słońca
  Wiele par poznało się przez internet. Nie stanowiło to dla nich problemu, by tworzyć udany związek!

  Jeśli chcesz zdobyć jej uwagę, przydadzą się dobre zdjęcia. Jeśli ich nie dodasz, będziesz potrzebował dobrego wytłumaczenia dlaczego, jak np. to, że chcesz poznać osobę nie pozwalając na to, by wygląd zewnętrzny brał górę. Nawet mając najlepsze w świecie wytłumaczenie, jeśli nie opublikujesz zdjęć, zdecydowanie ograniczysz ilość odpowiedzi.

  Musisz pokazać się z jak najlepszej strony dlatego dobieraj fotki starannie. Włącz samowyzwalacz w aparacie i zrób sobie dziesiątki zdjęć, tak jakby była to prawdziwa sesja. Nie ograniczaj się na tym etapie. Pozuj w różnych ubraniach i w różnych pozach. Ale te te półnagie zdjęcia zostaw dla siebie. Albo na potem, jeśli relacja będzie szła w dobrym kierunku.

  Twoja pierwsza wiadomość do nie jest naprawdę ważna. Powinna przekazywać takie rzeczy, jak to, że lubisz jej profil, a ona wydaje się ona być interesującą osobą. Teraz wyślij jej swój najlepszy z tekstów na podryw. Ale nie bądź nachalny. Nawet nie wyobrażasz sobie jak wiele głupich wiadomości ta dziewczyna musiała już otrzymać. Bądź spokojny i kulturalny.

  Poświęć czas na doprowadzenie Twojej wiadomości do perfekcji. Następnie skopiuj ją i wklej do tylu profili, do ilu tylko chcesz. Możesz też wprowadzić niewielkie zmiany by każda z wiadomości była dostosowana do tego, co dana osoba ma na swoim profilu. Niech Twoja wiadomość będzie raczej krótka – około 2 lub 3 zdania. Możesz być pewny, że ona nie chce czytać historii Twojego życia, a jedynie krótkie wprowadzenie.

  Co zrobić, jeśli jej profil ma niewiele lub zupełnie brak treści? Możesz wtedy jej powiedzieć, że wydaje się interesująca, ale ponieważ na jej profilu jest niewiele na jej temat, chętnie dowiedział byś się czegoś więcej. Zadawaj pytania, ale nie takie, na które można odpowiedzieć tak lub nie. Postaw na pytania, które pozwolą się jej rozgadać.

  Skieruj akcent na siebie. Nie musisz nic mówić, gdyż wszystko to znajduje się na Twoim profilu, nad którym tyle pracowałeś. Zaproś ją zwyczajnie do odwiedzenia go. Jeśli coś się jej spodoba, na pewno to skomentuje. Ponownie, nie przesadzaj z długością. Na rozpisywanie się przyjdzie czas, gdy między wami kliknie.

  Kiedy już wymienicie między sobą kilka wiadomości, możesz zasugerować konwersację przy użyciu wybranego komunikatora.  W ten sposób poznacie się znacznie lepiej, a jej nie będą wyskakiwali kolejni ciekawi faceci. Jeśli będzie chciała z Tobą pisać np. przez Faebooka, to jesteś naprawdę blisko randki!

  Na koniec – pamiętaj, aby odwiedzając portale randkowe po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem. Internet kusi tym, aby koloryzować i przedstawiać się w najlepszym z możliwych świateł – jednak miłość nie jest czymś, w czym chcesz oszukiwać, prawda?

  całująca się para
  Fizyczność jest ważnym aspektem każdej relacji, jednak zadbaj o to, by takie tematy nie dominowały waszych rozmów od samego początku

  Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

  Znamy się na randkach online jak mało kto. Świat datingu nie ma dla nas tajemnic, a więcej o naszym doświadczeniu możesz przeczytać tutaj.

  Czy randki online są popularne?

  Technologia daje tak wiele możliwości ludziom szukającym miłości, dlatego randkowanie w sieci to dziś coś absolutnie normalnego. Społeczeństwo zmieniło się przez ostatnie lata, dlatego nikt nie patrzy na szukanie partnera w sieci jak na dziwactwo.

  Style życia stają się bardziej wymagające, a czasu jest jak na lekarstwo. Próba żonglowania karierą i życiem prywatnym jest prawie niemożliwa. Dlatego randki na telefon czy komputer są tak popularne. I to nie tylko wśród młodych!

  Gdzie znaleźć partnera w internecie poza portalami randkowymi?

  Serwisy randkowe to nie jedyna opcja, jeśli chodzi o poznanie partnera. Wirtualne pokoje do rozmów, znane częściej jako czaty online, to kolejne ciekawe wirtualne miejsce, w którym możesz poplotkować z kimś. Może podczas takiej niezobowiązującej pogawędki ktoś wpadnie Ci do oka? Pamiętaj jednak o zachowaniu wszystkich środków ostrożności, na wszelki wypadek. W końcu skąd masz mieć pewność z kim piszesz?

  O czym rozmawiać z dziewczyną poznaną przez internet?

  Ten problem ma wielu mężczyzn, nie tylko Ty. Zastanawiasz się, o czym z nią rozmawiać? Jej profil nie zostawił zbyt wielu informacji o sobie, dlatego czujesz się tak, jakbyś dotarł do ściany?

  Prawdziwym lodołamaczem może być pytanie z serii: Co tak naprawdę myślisz o randkach online? To podtrzymuje Twoją początkową rozmowę będąc nieco mniej niż delikatną wskazówką w odniesieniu do Twojej atrakcyjności o oczach drugiej osoby.

  Jej odpowiedź może często dotyczyć wcześniejszego doświadczenia w spotykaniu nowych ludzi, a także błędów, jakie popełnili inni. Łatwo i szybko dowiesz się wielu ciekawych informacji na jej temat, a wszystko za sprawą jednego pytania.

  Takie proste pytanie może otworzyć wiele różnych potencjalnych tematów o datingu online. Sprawi, że reszta rozmowy pozwoli Ci odkryć dużo więcej na temat osoby po drugiej stronie ekranu.

  PS. Jeśli szukasz gorących i niezobowiązujących spotkań, zobacz ogłoszenia kobiet chetnych na sex randki w serwisie TylkoFun.