Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Be2

Be2

  Serwis randkowy Be2 to ponad 29 milionów użytkowników na całym świecie, 20 tysięcy nowych kont zarejestrowanych każdego dnia, ponad 220 zatrudnionych pracowników ulokowanych w 11 miastach świata. Tak prezentuje się w liczbach – a jak wygląda jego oferta?

  Kilkuminutowa, darmowa rejestracja daje użytkownikowi dostęp do podstawowych funkcji serwisu Be2. Pozostaje jeszcze wypełnienie testu psychologicznego dotyczącego osobowości, potencjalnego partnera oraz oceny siebie na tle innych, uzupełnienie danych osobowych i ewentualne dodanie zdjęć.

  Po wykonaniu tych działań – można zapoznać się z dostępnymi w profilu zakładkami. Są to:

  • Poczta to skrzynka podobna do e-mailowej, dzieli wiadomości na otrzymane, wysłane, szkice oraz archiwum
  • Profil to usystematyzowane informacje na temat użytkownika, wynikające między innymi z testu psychologicznego
  • Moja lista to zestawienie polecanych partnerów, informacja o wydarzeniach od czasu ostatniego logowania i nowościach w Be2.

  Jednak aby móc podjąć jakiekolwiek działania zmierzające do znalezienia partnera- należy wykupić konto Premium, którego ceny uzależnione są od długości subskrypcji oraz sposobu realizacji płatności. Inaczej użytkownik nie ma nawet możliwości odczytania wiadomości, które otrzymuje.

  logo portalu randkowego be2

  Co prawda wynik testu psychologicznego oraz profil partnera otrzymuje się bezpłatnie, pierwszy kontakt z wybraną osobą oraz proponowane kontakty również, ale to w żaden sposób nie zbliża do znalezienia partnera, a przecież taki jest cel funkcjonowania portalu. Po zakupie odblokowany zostaje cały wachlarz możliwości- podgląd zdjęć, wysyłanie i czytanie wiadomości, funkcja ‘Po prostu spytaj’ bez ograniczeń oraz informacja kto oglądał profil.

  Serwis daje także ‘Gwarancję kontaktu’ czyli zapewnienie kontaktu z minimum 10 osobami polecanymi przez Be2. Co do samych płatności – przy użyciu karty płatniczej, ceny prezentują się następująco:

  • 49 zł za 1 miesiąc
  • 95 zł za 3 miesiące.

  Płatność przelewem:

  • 149,7 zł za 3 miesiące
  • 239,4 zł za 6 miesięcy
  • 358,8 zł za 12 miesięcy.

  Dużym minusem i niestety również pułapką dla osób, które nie czytają wnikliwie regulaminu, jest zapis dotyczący przedłużenia subskrypcji Premium – jest ona kontynuowana automatycznie o okres zamówiony przy ostatniej dokonanej płatności. Dodatkowo – umowa o korzystanie z serwisu musi zostać rozwiązana najpóźniej 14 dni kalendarzowych przed upływem danego okresu i rozwiązanie jest skuteczne jedyne w momencie złożenia pisemnego oświadczenia (w formie pisma, faksu bądź e-maila).

  Samo usunięcie profilu nie powoduje rozwiązania świadczenia i nie chroni użytkownika przed monitami ze strony administracji serwisu. Jest to niestety bardzo kłopotliwe i udokumentowane są przypadki dużych trudności z rozwiązaniem umowy.

  Zgodnie z informacją na stronie internetowej serwisu – Be2 jest adresowany do ludzi szukających poważnego, stabilnego związku. Dobór partnera odbywa się w oparciu o analizę naukową, z zastosowaniem psychologicznych, antropologicznych i socjologicznych kryteriów, które mają pomóc w oszacowaniu zbieżności dwóch konkretnych osobowości. Tego rodzaju weryfikacja powoduje, że użytkownik otrzymuje oferty kontaktu z osobami, z którymi wykazuje szczególną zgodność osobowości.

  Co ważne – wszystko odbywa się bardzo dyskretnie, od decyzji użytkownika zależy komu i kiedy ujawnione zostaną jego osobiste informacje. Pracownicy serwisu wyjątkowo dbają o prywatność użytkowników: strony są monitorowane, a zgłoszenie nieodpowiedniego zachowania ze strony innego użytkownika skutkuje natychmiastową karą. Adres mailowy i numer telefonu są ściśle zastrzeżone, a wszystkie anonse i zdjęcia są monitowane przed pojawieniem się na stronach Be2.

  Wracając jeszcze do funkcji serwisu – do dyspozycji nie ma forum ani czatu dla użytkowników, a ewentualny kontakt z administratorami strony odbywa się poprzez formularz internetowy. Na stronie można przeczytać historie miłosne osób, które spotkały się dzięki Be2. To miły akcent, bo sprawia, że portal staje się bardziej wiarygodny.

  Niestety, z uwagi na specyficzne zapisy regulaminu dotyczące rozwiązania umowy i przedłużania subskrypcji – należy pamiętać o bardzo uważnym kontrolowaniu czasu pozostałego do końca wykupionego abonamentu i odpowiednio wczesnym zgłoszeniu rezygnacji z uczestnictwa w portalu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *