Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Swatka

Swatka

  Portal randkowy dla szukających miłości osób od lat 18 do 80. Tak na swojej stronie internetowej reklamuje się Swatka.pl – serwis, na którym zarejestrowało się już ponad 400 tysięcy kont. Skąd się wziął fenomen tego portalu i z czego wynika?

  Łączenie w pary jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka w pewnym etapie funkcjonowania w społeczeństwie. Założenie rodziny nie jest oczywiście normą i absolutnym nakazem, przecież różnice kulturowe między narodami czy grupami etnicznymi pokazują jak duże są dysonanse między ludźmi. Aplikacja randkowa Swatka to ułatwia.

  Niemniej – poszukiwanie partnera, żony, męża czy po prostu przyjaciela to w zasadzie potrzeba, którą realizują wszyscy – wyjątki tylko potwierdzają regułę. Pęd do miłości, bliskości i wspólnego życia jest zrozumiały, a każdy, kto w tym ‘wyścigu o szczęście’ zajmuje dalszą lokatę – staje się obiektem współczucia ze strony znajomych i rodziny. Pomocna dłoń w postaci umówionej przez znajomych randki okazuje się być raczej kulą w płot, a kolejne pytanie zawiedzionej brakiem potomka cioci przyprawia o gęsią skórkę. Brzmi znajomo…

  Strona główna portalu randkowego swatka.pl
  Na stronie z randkami Swatka.pl odnajdzie się każdy, a w szczególności osoby w średnim wieku oraz starsza

  Wielu Czytelników na pewno przerabiało ten etap, kiedy w życiu uczuciowo-erotyczno-emocjonalnym powstaje tak zwana czarna dziura. Podmiot zainteresowany oczywiście nie panikuje – wiadomo, że to stan przejściowy. Rodzina i znajomi jakoś nie podzielają tego toku myślenia no i się zaczyna…

  Ostatecznie – pod natłokiem wnikliwych pytań, dobrych rad i zatroskanych min człowiek kapituluje i pozwala się umówić na randkę w ciemno, potem kolejną i jeszcze jedną. Ale kiedy okazuje się, że to cały czas nie to, a będąc pod presją otoczenia zaczyna czuć się niepewnie. A może faktycznie jest ze mną coś nie tak?

  Sfrustrowanemu i będącemu pod presją singlowi chętnie przyjdą z pomocą internetowe portale randkowe. Wątpliwości jest oczywiście masa – a czy to bezpieczne, a czy darmowe, a może te całe randki internetowe to są żarty? Nie pozostaje nic innego jak tylko sprawdzić- założyć konto w wybranym serwisie i – do dzieła! Swatka.pl to z pewnością dobre miejsce, aby przekonać się, że randki on-line to nic strasznego. Wręcz przeciwnie- to szeroki wachlarz możliwości, które otwierają się przed użytkownikiem już w momencie bezpłatnego zarejestrowania profilu.

  Podanie kilku danych (data urodzenia, adres e-mail, login i hasło) to krok milowy – potem jest już z górki. Wiele osób, które intensywnie korzystają z tego typu serwisów przyznaje, że najtrudniejsza jest decyzja o założeniu konta, a potem jest już tylko łatwiej. Do wyboru potencjalnego użytkownika są serwisy płatne i zupełnie darmowe, warto jednak przeznaczyć pewną sumę na wykupienie abonamentu – darmowe portale randkowe to nie jest dobry wybór, zwłaszcza dla osób poważnie zaangażowanych w szukanie partnera.

  Wspomniana Swatka.pl proponuje użytkownikom subskrypcję miesięczną już od 29,99 zł (najmniej opłacalną), kwartalną, półroczną, roczną i bezterminową- im dłuższy abonament tym korzystniejsza cena. Warto rozważyć zakup długoterminowy- nie tylko ze względu na oszczędność, ale także dla podtrzymania nawiązanych znajomości- bardzo często portale randkowe są źródłem nowych, interesujących przyjaźni, które warto pielęgnować. W cenę abonamentu wliczone są nie tylko dodatkowe funkcje – konto Premium lub VIP oznacza także brak reklam, zwiększony pakiet zdjęć dodawanych do konta użytkownika czy możliwość blokowania niechcianej poczty.

  Portale randkowe dają użytkownikom dużą anonimowość – można założyć bardzo precyzyjny profil, określić wiele kryteriów i nie dodawać zdjęcia. Wydawać by się mogło, że wywoła to pewną aurę tajemniczości, ale trzeba pamiętać, że jeżeli nie udostępni się ani jednego własnego zdjęcia to przede wszystkim profil pozostanie mało atrakcyjny dla innych.

  Plusem jest, że osoby nieśmiałe mogą w ten sposób zminimalizować swoje obawy, zawierając nowe znajomości bez ryzyka, że zostaną zdemaskowane przez znajomych. Można długo wymieniać zalety (choć znajdą się i wady) korzystania z internetowych randek. Na pewno warto spróbować – a może akurat… Czego sobie i Wam życzę!