Randka w ciemno – najważniejsze wskazówki

Randki w ciemno mogą być dość ekscytujące ale również nieco bardziej niebezpieczne niż pierwsza randka z osobą, którą już wcześniej poznałeś. Przy odpowiednim nastawieniu, Twoja randka w ciemno może być interesującą przygodą, a nie stresującą gehenną.

Choć ćwiczenie przezorności istotne jest przy każdym rodzaju randki, ważniejsze jest jednak w przypadku randek w ciemno. Szanse są takie, że zostaniesz wrobiony przez kumpla ale zanim zgodzisz się na randkę w ciemno, powinieneś spróbować zdobyć jak najwięcej informacji o swojej randce. Zapytaj o tyle szczegółów na jej temat, ile możesz uzyskać w rozsądny sposób bez większego nacisku. Jeśli możesz, zdobądź ogólny opis fizyczny gdyż jest to istotne nie tylko w celu określenia, czy jest ona „w Twoim typie” ale także po to, by było prościej ją rozpoznać, kiedy się spotkacie.

Spotykając nowe kobiety po raz pierwszy, dobrym pomysłem jest użycie osobnych pojazdów i spotkanie się w dość zatłoczonym miejscu publicznym, zwłaszcza kawiarni, restauracji lub centrum handlowym, w którym najczęściej robicie zakupy, byście mogli szybko i bez problemu wyjść, jeśli zajdzie taka konieczność. Nie komplikuj sprawy na pierwszej randce i zaplanuj spotkanie na drinka lub kawę. Jeśli oboje będziecie czuć się dogodnie w waszym towarzystwie, możecie zapragnąć pokręcić się w poszukiwaniu miejsca na obiad, czy kolację. Z drugiej strony, jeśli nie będzie między Wami chemii, możecie zakończyć randkę po szybkim drinku i uniknąć presji z tytułu długiego, niezręcznego wieczoru.

Ponieważ randka w ciemno to spotkanie z kimś, kto Cię nie zna, ważne jest aby dać jej prawdziwy obraz siebie. Także i Ty chcesz być pewny, że zrobisz dobre pierwsze wrażenie i, że spędzisz czas poznając ją. Ważne jest być przybył na czas. Bądź miły i staw się na randce wyglądając tak, jakbyś włożył sporo starań w swój wygląd.

Zadawaj jej luźne pytania by pobudzać konwersację i by sprawdzić, czy występuje wzajemne zainteresowanie między wami. Zadajcie sobie pytania na temat tego co lubicie i za czym nie przepadacie. Bądź dobrym słuchaczem tego co ona chce Ci powiedzieć i bądź miły. Zapytaj ją o jej zainteresowania, jej pracę, podróże, cokolwiek co pozwoli Ci podtrzymać rozmowę i nie skieruj konwersacji na ofensywną lub defensywną stronę jeśli usłyszysz coś, czego nie chcesz. Pytania typu „tak/nie” stworzą jedynie niewygodną ciszę i wprowadzą frustrację.

Przed końcem randki, jeśli wszystko będzie toczyć się zgodnie z planem i oboje wykazywać będziecie wzajemne zainteresowanie, powiedz jej, że spędziłeś bardzo miło czas i jeśli chciałbyś spotkać się z nią ponownie – poinformuj ją o tym. Jeśli zaś jasne jest, że do siebie nie pasujecie, stań na wysokości zadania i podziękuj jej za spotkanie, pożegnaj się i odejdź. Nie mów jej, że zadzwonisz, jeśli wiesz, że tego nie zrobisz.

Pamiętaj, randki w ciemno są kwestią drażliwą i powinno się do nich podchodzić ostrożnie. Bądź otwarty w tej kwestii i nie oczekuj perfekcji. Jeśli udasz się na randkę w ciemno z nastawieniem, że się nie uda, najprawdopodobniej nieświadomie skomplikujesz randkę. Szczery wysiłek ku temu by miło spędzić czas może zakończyć randkę w ciemno z sukcesem i umożliwić kolejne spotkanie.

Randka w ciemno

Może Ci się również spodoba