Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Czym jest randka w ciemno i jak się do niej przygotować?

Czym jest randka w ciemno i jak się do niej przygotować?

  Randka w ciemno to, oprócz speed datingu, jeden z największych hitów ostatnich lat. W dużych miastach w Polsce coraz częściej urządza się klasyczne randki w ciemno, które mają pomóc znaleźć partnera samotnym osobom. Na czym to polega i jak się przygotować?

  Na czym polega randka w ciemno?

  Randki w ciemno mogą odbywać się na różnych zasadach. Tak mówi się zarówno na zorganizowane wydarzenia, na których poznasz nowe osoby, jak i randkę zorganizowaną przy pomocy kumpla. W końcu jeśli zna on jakąś samotną osobę, która narzeka na brak drugiej połówki, zawsze może was połączyć ze sobą. Wtedy to również będzie randka w ciemno.

  Takie spotkania mogą być dość ekscytujące ale również nieco bardziej niebezpieczne niż pierwsza randka z osobą, którą już wcześniej poznałeś w pracy czy szkole. Mimo wszystko, przy odpowiednim nastawieniu, Twoja randka w ciemno może być interesującą przygodą, a nie stresującą gehenną. Złapiesz więcej luzu, gdy zrozumiesz, jakimi prawami rządzą się takie randki. Pomoże ci w tym też lektura naszych tekstów o datingu, które pomogą Ci być randkowym specjalistą.

  Elegancko ubrany mężczyzna czeka przy stole w restauracji na rozpoczęcie randki w ciemno
  Randki w ciemno dzielą się na dwa typy: zorganizowane wydarzenia i swobodne spotkania z nieznanymi kobietami

  Spotykając nowe osoby po raz pierwszy, dobrym pomysłem jest spotkanie się w dość zatłoczonym miejscu publicznym, najlepiej kawiarni, restauracji lub w centrum handlowym. Nie komplikuj sprawy na pierwszej randce i zaplanuj spotkanie na drinka lub kawę. Da Ci to dwie opcje:

  1. Jeśli oboje będziecie czuć się dogodnie w waszym towarzystwie, możecie zapragnąć pokręcić się w poszukiwaniu miejsca na obiad, czy kolację.
  2. Z drugiej strony, jeśli nie będzie między Wami chemii, możecie zakończyć randkę po szybkim drinku i uniknąć presji z tytułu długiego, niezręcznego wieczoru.

  Przed końcem randki, jeśli wszystko będzie toczyć się zgodnie z planem i oboje wykazywać będziecie wzajemne zainteresowanie, powiedz jej, że spędziłeś bardzo miło czas i jeśli chciałbyś spotkać się z nią ponownie – poinformuj ją o tym. Jeśli zaś jasne jest, że do siebie nie pasujecie ani trochę, stań na wysokości zadania i podziękuj jej za spotkanie, pożegnaj się i odejdź. Nie mów jej, że zadzwonisz, jeśli wiesz, że tego nie zrobisz. Bądź wobec niej kulturalny, bez względu na to, jak przebiegało spotkanie. Nigdy nie rób jej sztucznej nadziei.

  Elegancko ubrana zakochana para na swojej pierwszej randce w ciemno
  Dowiedz się, jaki ubiór będzie preferowany. Jeśli przyjdziesz w dresie, głupio będziesz wyglądać obok innych eleganckich osób. W drugą stronę też to działa!

  Jeśli bierzesz udział w zorganizowanej randce w ciemno, upewnij się co do daty rozpoczęcia wydarzenia oraz zaplanowanego dress code’u. Jeśli wszyscy przyjdą ubrani elegancko, głupio będziesz wyglądać w trampkach. Takie randki najczęściej organizowane są w jakichś kawiarniach lub innych lokalach. Na miejscu jest zaś profesjonalny prowadzący, który opiekuje się całym wydarzeniem, dzięki czemu każdy czuje się komfortowo. Uwaga: uczestnictwo w takich randkach w ciemno przeważnie należy opłacić przed startem! Z tego powodu wiele osób woli postawić na aplikacje do randkowania. Zobacz, czy Tinder będzie dla Ciebie dobrą opcją!

  Jak przygotować się do randki w ciemno?

  Przede wszystkim, jeszcze zanim zgodzisz się wziąć udział w randce w ciemno z jedną osobą, powinieneś spróbować zdobyć jak najwięcej informacji o swojej randce. Zapytaj o tyle szczegółów na jej temat, ile tylko możesz uzyskać. Zdobądź informacje o tym, jak wygląda. Jest to istotne nie tylko w celu określenia, czy jest ona „w Twoim typie”, ale także po to, by było prościej ją rozpoznać, kiedy się spotkacie. W końcu jakoś musicie się znaleźć!

  Ponieważ randka w ciemno to spotkanie z kimś, kto Cię nie zna, ważne jest aby dać jej prawdziwy obraz siebie. Także i Ty chcesz być pewny, że zrobisz dobre pierwsze wrażenie i, że spędzisz czas poznając ją. Bądź punktualny, kulturalny, szczery i miły. Przygotuj się wcześniej: staw się na spotkaniu wyglądając tak, jakbyś włożył sporo starań w swój wygląd.

  Młody mężczyzna ubrany w garnitur czeka na swoją dziewczynę przy barze
  Jeśli umawiasz się z kimś na randkę w ciemno, dajcie sobie dokładne wskazówki, abyście się rozpoznali na miejscu spotkania!

  Zadawaj jej luźne pytania by pobudzać konwersację i by sprawdzić, czy występuje wzajemne zainteresowanie między wami. Zadajcie sobie pytania na temat tego co lubicie i za czym nie przepadacie. Bądź dobrym słuchaczem. To, co ona Ci mówi, jest szczególnie ważne. Próbuj ciągnąć rozmowę nawiązując do tego, co już powiedziała. Zapytaj ją o jej zainteresowania, jej pracę, podróże, cokolwiek co pozwoli Ci podtrzymać rozmowę. Pod żadnym pozorem nie kieruj rozmowę w ofensywną stronę, jeśli usłyszysz coś, czego nie chcesz. Pytania typu „tak/nie” stworzą jedynie niewygodną ciszę i wprowadzą frustrację.

  Na sam koniec przygotowaliśmy dla Ciebie małą listę zadań do zrobienia przed pójściem na randkę w ciemno. Co musisz zrobić przed takim wydarzeniem?

  • Dowiedz się jak najwięcej o osobie, z którą idziesz na randkę (lub o wydarzeniu)
  • Zdobądź informacje o tym, jak się ubrać. Zadbaj o swój wygląd.
  • Przygotuj kilka zapasowych tematów do rozmowy, które wyciągniesz, gdy zapanuje niezręczna cisza
  • Bądź spokojny i opanowany. Jak nie ta randka, to następna!
  • I na sam koniec: przed spotkaniem użyj miętowej gumy do żucia

  PS. Jeśli szukasz gorących i niezobowiązujących spotkań, zobacz ogłoszenia kobiet chetnych na sex randki w serwisie TylkoFun.